Forum

Microsoft Fax Sinya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Fax Sinyal Vermiyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
493 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Faks almak için Microsoft Fax olayını kullanıyoruz.

Uzun zamandır hiç sorun yaşamıyorduk. Son 10 gündür faks sinyal vermiyor. Fax Status'te ringing çalıyor yazıyor, ama hiç sinyal vermiyor.

Modemi değiştirdim durum aynı. Ayarları siliyorum , tekrar yapıyorum yine aynı. 2 kez çaldıktan sonra Otomatik Answer işaretliyorum,  bir türlü sinyal vermiyor.

Ne olabilir hata?

Windows Server 2003 Enterprise

AD, DNS, DHCP kullanıyoruz.

Harici Hayes marka modem ve US Robotics harici modemlerimiz var. Hepsini denedik. Hepsi çalıyor ama sinyal vermiyor. 

Gönderildi : 11/02/2011 13:13

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Merhaba forumda başlık açmadan önce benzer sorunları takip ederseniz , daha hızlı çözüm bulma olanağına sahip olursunuz, aşşağıdaki linkte benzer

sorun yaşayan arkadaşlar bulunmuş, bu yolları takip edip yine çözüm bulamazsanız lütfen gerçekleştirdiğiniz çözüm adımlarını loglari ile birlikte

paylaşınız , Saygılar.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/163642.aspx

Gönderildi : 11/02/2011 13:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Zaten araştırdım önce. Ama işime yarayan bir çözüm bulamadım. Verdiğiniz linkteki çözümleri zaten denemiştim ben.

Gönderildi : 11/02/2011 14:01

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Hocam kullanmış olduğunuz modemin "PBX" opsiyonu varmı varsa bunun "OFF" mu "ON" mu olduğunu bi kontrol edermisiniz.(Not: OFF ise ON olarak değiştirerek deniyelim tekrar..) 

Gönderildi : 11/02/2011 17:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

PBX adında bir seçenek yok modem üzerinde. Kullandığımız / Denediğimiz Modemler US Robotics EXT, ve Hayes EXT. Her ikisinde de PBX diye birşey yok.

Deli olmak üzereyim. Ne yaptıysam bir türlü sinyal vermiyor sistem.

Gönderildi : 14/02/2011 19:05

Paylaş: