Forum

Bazi clientler otom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bazi clientler otomatik ip alamiyor.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
364 Görüntüleme
(@bbalus)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Degerli forum uyeleri.

Sistemde 1 adet DC ve 1 adet TMG ( proxy aktif ) 2 adet Windows server 2008 R2 kullaniyoruz.DHCP server kurulu ve bir kac client haricinde butun diger clientler otomatik ip ile sorunsuz calisiyor.
Otomatik ip adresi alamayan clientlere manuel ip atiyorum. Kullanici Server'e ve internete erisebiliyor ancak mail almak istediginde mail serverlara ulasamiyor ve baglanti hatasi veriyor. 

Ethernet kartlarini kaldirip yeniden yukledim. Kablo baglantilarini da kontrol ettim ve bi problem goremedim. 
Modem uzerinden switche baglanti yapip direk baglanti verdigim zaman bu kullanicilar otomatik ip aliyor sorunsuz bir sekilde mail alip verebiliyor internete cikabiliyor. 

Eger kullanici kablo ile degilde wireless ile access point uzerinden baglanirsa server'a internet'e maillerine ulasabiliyor. Ama bu defa baska bir problem olusuyor o da su 2 farkli mail adresi olan kullanicilar birinden duzgun sekilde mail alip verirken digerinden mail almaya calisirken byte byte aliyor. ( 2 mb lik bir maili almasi saatler suruyor. ) 

mail serverlara ping atiyorum hic bi problem gorunmuyor.

Problemin ne olabilir. Yardimlarini icin simdiden cok tesekkur eder iyi calismalar dilerim.

Gönderildi : 07/02/2011 12:54

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

IP alamayan istemcilerde servisler altında bulunan DHCP istemcisi (DHCP Client) servisi düzgün bir şekilde çalışmakta mıdır?

Gönderildi : 08/02/2011 14:02

(@bbalus)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Oncelikle formu takip edemeyip yanitinizi gec gordugum icin kusura bakmayin. Cevabiniz icin de ayrica tesekkur ederim.

DHCP clientler duzgun bi sekilde calisiyor. Problem default gateway ayarlarindan kaynaklaniyordu. Su an itibari ile otomatik ip alamasalarda manuel ip atamasi ile duzgun olarak calisabilmekteler. Cevabiniz ve ilginiz icin birkez daha tesekkur ederim. Emeginize saglik.

Gönderildi : 15/02/2011 10:48

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

rica ederim geçmiş olsun

Gönderildi : 15/02/2011 12:29

Paylaş: