Forum

Server 2003 klavye ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 klavye ayarlamaları

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
498 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

1. Herkese merhabalar;

Sistemimizde server 2003 kurulu ve sistemde f klavye kullanan bilgisayarlar var gecenlerde bir bilgisayara format attık ve bilgisayar f klavye kullandığı için bir sorun olmaması için kurulumu f klavye kullanarak yaptım.Windows kuruldugu anda q klavye olarak tanındı.Daha sonra ben klavye ayarlarından f klavyeyi sectim.Daha sonra bilgisayarı etki alanına aldığımda otomatikman tekrar q klavyeye geçti.Her etki alanına girişte otomatik olarak q klavye varsayılan olarak devreye giriyor.Değiştirmek zorunda kalıyorum..Acaba server ile mi ilgli yoksa clientlemi tam olarak anlamış değilim.Sorun tam olarak bu şekilde bilgisi olan hocalarımın yardımlarını bekliyorum

Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 26/09/2010 21:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Client işletim sisteminiz nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/09/2010 21:51

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Merhaba, Belgin hocama ek olarak ;

F klavye için asagıdaki kodları not defterine yazıp .reg olarak kaydettikten sonra bir kere çalıştırıp, pc yi restart etmeniz yeterlidir. 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\0001041f]
"Layout Text"="Turkish F"
"Layout Display Name"="@%SystemRoot%\\system32\\input.dll,-5059"
"Layout File"="KBDTUF.DLL"
"Layout Id"="0014"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\0000041f]
"Layout Text"="Turkish F"
"Layout Display Name"="@%SystemRoot%\\system32\\input.dll,-5060"
"Layout File"="KBDTUF.DLL"

---------------------------------------------

Q klavye için asagıdaki kodları not defterine yazıp .reg olarak kaydettikten sonra bir kere çalıştırıp, pc yi restart etmeniz yeterlidir. 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\0001041f]
"Layout Text"="Turkish Q"
"Layout Display Name"="@%SystemRoot%\\system32\\input.dll,-5059"
"Layout File"="KBDTUQ.DLL"
"Layout Id"="0014"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\0000041f]
"Layout Text"="Turkish Q"
"Layout Display Name"="@%SystemRoot%\\system32\\input.dll,-5060"
"Layout File"="KBDTUQ.DLL"

Gönderildi : 27/09/2010 13:56

Paylaş: