Forum

Çevrimdışı dos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çevrimdışı dosya kullanımı ayarlarının değiştirilmesi.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@eserahmet)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

öncelikle siteye yeni üye oldum umarım yanlış yere konu açmamışımdır. benim sorunum şu şekildedir.

Win 2003 server'dan Windows 2008 'e domain transferi vs. yaptım. Ancak kullanıcıların home folderlarını folder redirection ksımından Server üzerinde bir yer ile senkronize eder şekilde tanımlamıştım. Bu tanımları Active directory içersinden , kullanıcının home folder'ını değiştirip yeni server'ı gösterdiğim zaman daha öncek tecrübelerimde kullanıcılarda , eski server'daki yol tanımlamasını arıyor ve sıkıntılar yaşıyorum. Eşitleme yapmam gereektiğine dair sürekli bir ibare yer alıyor.

Bu şekilde transferi düzgün bir şekilde yapabilmem için en uygun hangi yolu denemeliyim. Öneriniz nedir. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/04/2010 18:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Folder Redicrection ile ilgili policy'lerde bir değişiklik oldu mu? Herkesin tek bir dizine bakması gibi bir değişiklik yani?

Gönderildi : 09/04/2010 18:21

(@eserahmet)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Policy üzerinde hiç bir değişiklik yapmadım sadece kullanıcı özelliklerindeki Profile kısmında Home folder bilgisine Connect Z: sürücüsü ve to: \\serveradı\paylaşımadı\username şeklinde tanımlı olan yerde eski serveradını silip yeni server adını yazıyorum. bu şekilde yeni serverda o klasörleri otomatik yaratıyor ancak ilerde bahsettiğim gibi eski server'ı arıyor. Eşitleme istiyor sürekli.

Gönderildi : 09/04/2010 18:28

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Server adı Ok, paylaşım adı aynı mı? bir de, komut satırından kullanıcılarda, ipconfig /fushdns yapar mısınız? C:\WINDOWS\system32\drivres\etc\hosts dosyasında DC 'nin eski adı olabilir, notepad ile açarak kontrol edin.

Gönderildi : 09/04/2010 18:54

(@AhmetAkkaya)
Gönderiler: 164
Reputable Member

Aynı sorun bende de var.eski eşleşmeyi kaldıramıyorum.görev çubuğunda bildirim mesajı alıyorum sürekli... [:^)]

Gönderildi : 18/10/2011 17:51

Paylaş: