Forum

HP Laser Jet 1018 a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Laser Jet 1018 ağda yazdırma problemi

22 Yazılar
19 Üyeler
0 Likes
5,508 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Elimde Hp 1018 yazıcı var kuruyorum pc ye kurulu olduğu pc den çıktı alabiliyorum.

Paylaşıma açıyorum.

Diğer bir pc ye kuruyorum ağ üzerinden göndersin diye bir türlü çıktı alamıyor. Benim kendi kullandığım pc üzerinde önceden kuruluydu bir tek bu gönderebiliyor printera. Ben şimdi bu yazıcıyı hangi pc ye kuracaksam illa dirverını o pc ye demi yüklemem lazım. Böyle bir sonuç çıkıyor bu davranıştan. Birde paylaşımdan kurduğum pc 'lerin gönderdiklerini yazıcının bağlı olduğu pc yi kapatıp açınca makine log on ekranına geldiğinde çıkarıyor.

1- HP Laserjet yazıcılar ağ üzerinden göndermede her pc ye driver istiyor mu?
2- Driver problemi olabilir mi (olsa kendi üzerinden yazdırmaz diye düşünüyorum)
Teşekkürler

Gönderildi : 10/02/2009 14:00

(@sadikkaya)
Gönderiler: 132
Estimable Member

Merhabalar,

Aynı sorun bende de vardı.Bunun bir çözümü yok HP ile de konuştum driver güncellememi söylediler.Ama hiçbirşey değişmedi.Ayrıca yazıcı takılı kaldığında yazının bağlı olduğu pc yi kapatıp açmanıza gerek yok.Bağlı olduğu PC'de servislerde "yazdırma biriktiricisi" diye bir servis var.Bu servisi restart ettiğinizde yazıcıda takılan çıktıyı alabileceksiniz.Eğer çözüm bulursanız ve bizimle paylaşırsanız çok iyi olur.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/02/2009 15:51

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hp ile görüştüm Hp 1018 tipi yazıcıların sadece local kullanım için olduğunu söylediler. Network de eğer iki makineye de aynı driverları yüklersen çalışabilir dediler. Fakat spooler servisinde duraksamalar vb.. sıkıntılar yaşayabilirsiniz diye uyardılar.

Başka türlü çözüm üretebilen oldu mu?

Gönderildi : 10/02/2009 17:08

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Daha önce bu seri ile ilgili aynı bilgiyi vermiştim hatta diğer arkadaşta bu bilgi mukavilinde HP'den aynı yanıtı aldığını beyan etmişti. Önermiş olduğum yol ise network printer cihazı alıp ( en fazla 60 dolar civarı Digitus marka) bu cihaz ile network yazıcı olarak yapılandırıp ağda kullanmanız bir bilgisayar üzerine kurup yapılandırmanızdan daha iyi olacaktır. Ki ben HP Laserjet yazıcımdan birini bu şekilde kullanıyorum. Çok nadir olarak takılmalara maruz kalıyor ancak network printer cihazını resetlediğinizde işlem devam ediyor.

Gönderildi : 11/02/2009 01:28

(@S.Eren)
Gönderiler: 12
Active Member

Rafet Bey in çözümü gerçekten çok ideal bi çözüm kendisine teşekkür ediyorum .Benimde işime çok yarıyacak

Gönderildi : 11/02/2009 13:16

(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member

domain yapısı olan bizim şirkette de bu yazıcıdan bende muzdaripim yetki ver falan desem de bir defa paylaşımdan farklı iki pc den yazdırabildim onun dışın da mümkün değil yazdırılıyor diyor bekliyor. ama diğer model hp yazıcılarımız mevcut hiçbirinde böyle sorun yok.

Gönderildi : 13/02/2009 13:47

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Merhabalar...

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printer
in bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dan
çıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

Gönderildi : 13/02/2009 18:25

(@fatihyazici)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Yusuf Bey harikasınız

çözüm yolunuzu denedim

yazıcı ağda canavar gibi çalışıyor

HP dahil kimsenin bu metotdan haberi yok

Gönderildi : 20/02/2009 12:10

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar... Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printer in bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dan çıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

Yusuf Bey Merhaba ;

Bahsetmiş olduğunuz yazıcının modeli nedir acaba ben denedim fakat hala aynı. Çıktı alamıyorum sadece pc yi kullanan kişi çıktı alabiliyor.
Ayrıca yazıcının driver larını kullanması istediğiniz kullanıcıların pc lerine kuruldumu?

Teşekkürler

Gönderildi : 20/02/2009 18:44

(@ErdemKucukislikci)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhabalar... Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printer in bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dan çıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

hocam eline sağlık

gerçekten hp bu konun farkında değil. spools ile ilgili herhangi bir sorunda çıkarmadı çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/02/2010 17:18

(@ercanozca)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Musterilerimin bir çoğunda bu sıkıntıyı yaşadık bize hp tarafında 1018 lazerjetlerde bu genel bır sıkıntı dıye soyledıler. Hp yazıcılara uzun sure teknık destek vermıs ınsanlarada yazıcıyı gosterdık yazıcının bord u uzerınde bırsıkıntı oldugunu soyledıler ve onarıp verdıler bır sure calıstı fakat sonra tekrar aynı sıkıntı yasandı umarın vermıs oldugunuz bu yontemle 1018 de yasanan bu sıkıntı oratadan kalkar. Yardımlarınız ıcın tesekkurler...

Gönderildi : 20/02/2010 17:32

(@FatihSabanKAYA)
Gönderiler: 92
Estimable Member

HP Lazerjet 1020'de de aynı problemi bende yaşamıştım...

nerede yetki war ise her şeye her yere vermiştim ama nafile faide etmemişti....umarım yusuf beyin söylemiş olduğu yol banada bir çözüm getirir....

Gönderildi : 22/02/2010 15:08

(@enginbey)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Merhabalar...Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printerin bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dançıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

peki bu işlem o bilgisayarı diğer kullanıcılara tüm haklarıyla açması demek değil midir? güvensizlik oluşturabilir mi? 

Gönderildi : 26/02/2010 17:13

(@muratdingil)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Hayır kesinlikle değil.Çünkü sadece yazıcıyı kullanma hakları veriyorsunuz.Yani güvenlik ayarları yazıcıda yapıyorsunuz.

Gönderildi : 26/02/2010 18:22

(@baloglurecep)
Gönderiler: 2
New Member

uğur bey selamlar saygılar... hp 1018 ağda yazdırma olayının çözüm yolunu (local administir eklme) olayını imkan ölüçüsünde detaylıca anlatabilirmisiniz. ben de uzun süredir bu sorunu yaşıyorum. ev ofis ortamında kullanıyorum 2 pc de. terminal makina yazıcıyı görmesine rağmen direk yazdırmıyor. taki yazıcının kurlu olduğu makina kapanı açıldığında terminalden gönderilmiş belgeler yazıdırılıyor. hp nin birde photo smart var o direk yazıdıryor anlamış değilim. çok garip değil mi?

yardımlarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 11/07/2010 19:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Hp'nin bu printerlarında bu gibi sıkıntılar mevcut. Local administrator grubuna üye yapmanız soruna çözüm olabilir. Ancak printerın network desteği yoksa sorunlar tekerrür edebilir.

MYcomputer sağ tuş tıklayın. Manage tıklayın. Açılan pencereden local users and groupsu tıklayın. Groups kısmındaki administrators kısmına eklemeniz gerekli.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/07/2010 21:46

(@baloglurecep)
Gönderiler: 2
New Member

uğur bey teşekkür ediyorum. dediklerinizi yaptıktan sonra terminal makineden yazdırma sağladım. umarım herhangi bir zamanda tekrar sıkıntı çıkarmaz. windows 7 kurulu iki makinede de. xp de sıkıntı yoktu ama win 7de çalışmamıştı. sayenizde bir bilgi daha öğrendim. saygıyla kalınız.

Gönderildi : 31/10/2011 02:34

(@Emrah-Yanik)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhabalar...

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım. Sorunu şöyle çözdüm.

Printer
in bağlı olduğu PC de "Local Administrators" grubuna, o printer dan
çıktı alan kullanıcıları ekledim, sorun çözüldü. Bir dene bakalım...

Hocam eline sağlık,

Aynı sorunla bende karşılaştım ve sorun çözüldü teşekkürler...

Gönderildi : 19/12/2011 12:45

(@CanOZMEN)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Tam bir gün boyunca forumu araştırıp okudum, ve Problemi çözdüm.

Yusuf Albayarak Arkadaşıma sonsuz içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Gönderildi : 08/03/2012 20:44

Sayfa 1 / 2
Paylaş: