Forum

sccm 2012 boot prob...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sccm 2012 boot problemi

23 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,179 Görüntüleme
(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member
Konu başlatıcı

bir türlü boot ettirtemedim ne denediysem olmadı. boot dosyasında pxe yi işaretledim, dp ye dosyaları gönderdim vs. ama ne yaptıysam olmadı.

Gönderildi : 21/02/2013 19:01

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

wds tarafında bu sekilde bir ayar yapılmış olabilir mi ??

Gönderildi : 22/02/2013 00:02

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Hocam selam,

Distribution Point üzerindeki ayarları kontrol ettinizmi?

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/02/2013 00:29

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam vasvi wds üzerinde o checkbox ı işaretlemedim 🙂

recep hocam dp üzerinde tüm dosyalar gönderilmiş durumda, boot dosyasında pxe özelliğini açtım. pc yi deploy adında oluşturduğum collection attım ve oluşturmuş olduğum taskı buraya deploy et dedim burada yine make available pxe özelliğini işaretledim. başka dikkat etmem gereken birşey varmı? bu daha çok wds in yetkilerini sccm alıyor ve ayarları bozuyor gibi sanki. başka bir boot dosyası nı boot etmeye çalıştım dün gece onda da yine gidip \boot\x64 ün altına gidiyor servisi başlattım, wds i kaldırıp kurdum değişen bişiy olmadı.

Gönderildi : 22/02/2013 11:12

(@recepyuksel)
Üye

Davut hocam selam,

WDS'ile hiç işin olmaması lazım yani o colsolu hiç açmadan sccm üzerin çalışman gerekiyor. Yukarıda demek istediğim Site System rolleri altındaki Distirbution point servisinin özelliklerini kontrol edermisin idi. PXE'nin cevap vermesi için oradaki özelliği açman gerekiyor. Birde dhcp kayıt oluşturuyorsan 67 kaydını smsboot\boot\wdsnbp.com şeklinde olması yeterlidir sccm'in boot dosyaları bu adres altında.

Serkan hocanın bir webcast'i var sırf bu konu ile alakalı onu izleyebilirse tüm sorularına cevap bulabilirsin sccm network boot ile alakalı.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 22/02/2013 14:37

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

izledim hocam o webcasti. wds i sadece ileri ileri şeklinde yapılandırdım.

dp nin özelliklerindeki bu ayardan bahsediyorsanız bunu yapılandırmıştım. şuan şöyle birşey denedim. çalıştı fakat network driver eksik olduğu için yeniden başlıyor. hazır kullandığım pc yi bir collection a aldım. ve oluşturmuş olduğum taskı bu collectiona gönderdim. policy i refresh edince işletim sistemi taskını gördüm ve yükle dedim formatladı diski yeniden başlattı network ayarlarını yapıyorum darken yeniden başlattı ve boot mgr hatası Verdi yani Ethernet driver sıkıntısı. şimdi onu da entegre ettim ve boot dosyasını distribute ettim. bakalım test ediyorum.

Gönderildi : 22/02/2013 15:33

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam sanırım üstümüzdeki kara bulutu attık 🙂 driver la ilgili sıkıntı kaldı şuan. driverını da entegre ettim fakat değişen bişiy olmadı. sonuçları buradan yine yazacağım.

Gönderildi : 22/02/2013 20:12

(@recepyuksel)
Üye

Kolay gelsin Davut hocam güzel haberlerini bekliyoruz.

Gönderildi : 23/02/2013 02:46

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

oldu valla 🙂 I love System Center Configuration Manager <3

Gönderildi : 26/02/2013 10:59

(@recepyuksel)
Üye

Hocam geçmiş olsun...

Gönderildi : 26/02/2013 11:30

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

sağolun hocam 🙂

Gönderildi : 26/02/2013 11:34

(@YilmazcanMutlu)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhabalar aynı ekran hatasını bende alıyorum.Hatanın sebepleri neler olabilir.Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/05/2013 18:43

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba, işletim sistemi yüklü bir bilgisayara sccm client kurup daha sonra işletim sistemi taskını ayrı bir collectiona alarak bu collectiona oluşturduğunuz işletim sistemi taskını deploy edin. client üzerinde 15 dk içerisinde bir uyarı beliricektir bu uyarıya istinaden üzerine tıklayıp kurulumu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 27/05/2013 19:11

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member

hocam sanırım üstümüzdeki kara bulutu attık 🙂 driver la ilgili sıkıntı kaldı şuan. driverını da entegre ettim fakat değişen bişiy olmadı. sonuçları buradan yine yazacağım.

Hocam merhaba direk burdan yakaladım kusura bakma test için tek bir driver ekledim yeniden boot ediyorum ancak hala sade imajı basıyor:( tüm yönergeleri yaptım diye umuyorum tekrar tekrar gözden geçirdim.Kaçırdığım bir nokta olabilir yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 05/06/2013 18:25

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

nasıl sade imajı basıyor anlamadım ? windows yükleyip program mı yüklemek istiyorsunuz ?

Gönderildi : 07/06/2013 12:26

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member

nasıl sade imajı basıyor anlamadım ? windows yükleyip program mı yüklemek istiyorsunuz ?

Hocam merhaba.Sorunumu çözdüm ancak yeni bir sorunla karşılaştım.Sorun şöyleki bir başka pc de f12 ile imajı başlattıktan sonra network bağlantısı anında hata alıyorum ve pc restart ediyor.Ancak bu pxe hatası değil imajın başladığı ekranda oluyor.Saygılar.

Gönderildi : 19/06/2013 19:34

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

network driverini sisteme ekleyerek oluşturmuş yada kullandığın boot dosyasına ekleyerek distribition point lere update etmen gerekiyor. bu ethernet kartı driverini bulamadığı için böyle bir hata verir. sistemi hangi işletim sistemini kuracaksanız kurulumu yapın, driverlarını tanıtın sonrasında driver backup programı ile bu driverların yedeğini alıp sccm ye ekleyin ve boot dosyasını update edin düzelicektir. driver paketini açıp içinden dosyaları alarak yüklerseniz yine aynı hatayı almaya devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 20/06/2013 12:45

(@YilmazcanMutlu)
Eminent Member

Hocam merhabalar  tavsiyenizi uyguladım sonuç olumlu ancak ,yeni bir durum var  f12 den sonra TFTP dowload : smsboot\x64\abortpxe.com dan geliyor  bootpxe.com dan geliyordu daha önce  ve BOOTMGR is missing uyarısı veriyor.Nedeni ne olabilir?Biraz fazla config ayarladım bozdum sanırım 🙂 Kolay gelsin.

Gönderildi : 28/06/2013 13:24

(@davuteren)
Noble Member
Konu başlatıcı

DHCP server ile sccm server aynı ise dhcp de server options kısmında 060 PXEClient değerini girerek value olarak PXEClient girin

067BootfileName değerini de atayın bunun valuesineda smsboot\boot\wdsnbp.com girip test edermisiniz. 

boot dosyası bozulmuş da olabilir.

Gönderildi : 03/07/2013 19:08

Sayfa 1 / 2
Paylaş: