Forum

watchguard 2 intern...

Bildirimler
Hepsini Temizle

watchguard 2 internet baglatisindan birini kullanmak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@eminhun)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

watchguard uzerinde 2 adet dis baglanti var bunlardan 1 tanesi adsl yedek olarak tutmaktayim. network icindeki tum pcler fiber hat uzerinden cikis yapiyor, sadece tek bir pcnin adsl hatti kullanarak internete cikis yapmasini istiyorum.

yardimci olabilir misiniz?

Gönderildi : 11/09/2015 18:54

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

2 internet hattınız varsa Network ayalarında Multiwan seçeneği aktif olur, burada Failover seçeneğini seçip öncelik olarak fiber seçin. Fiber net kesilene kadar hep onu kullanır cihaz bu durumda.

ADSL kullanacak tek pc için bir kural oluşturun ve o kuraldan nete çıkmasını sağlayın, oluşturduğunuz bu kuralın içinde policy base routing (PBR) ile ADSL hattından çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz.

merhaba

watchguard uzerinde 2 adet dis baglanti var bunlardan 1 tanesi adsl yedek olarak tutmaktayim. network icindeki tum pcler fiber hat uzerinden cikis yapiyor, sadece tek bir pcnin adsl hatti kullanarak internete cikis yapmasini istiyorum.

yardimci olabilir misiniz?

Gönderildi : 13/09/2015 18:39

(@eminhun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap icin tesekkurler,

Fakat asagidaki gibi policy olusturmustum, bilgisayarin cikis yaptigi ip ttnet in ip gorunmuyor. Nerede hata yapmis olabilirim.

From: 192.168.1.24

To : any

Policy-based routing : TTNET_MODEM

Port:any

Gönderildi : 14/09/2015 12:19

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Oluşturduğunuz kural tek başına doğru görünüyor, bu kuralı sıralamada 1 numaraya çıkartarak bir de o şekilde deneyin. Eğer hala farklı ip ile çıkış yapıyorsanız TTNET hattınız internete bağlı olmayabilir.

Cevap icin tesekkurler,

Fakat asagidaki gibi policy olusturmustum, bilgisayarin cikis yaptigi ip ttnet in ip gorunmuyor. Nerede hata yapmis olabilirim.

From: 192.168.1.24

To : any

Policy-based routing : TTNET_MODEM

Port:any

Gönderildi : 16/09/2015 02:02

(@eminhun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Siralamayi degistirdigimde kural calisti tesekkurler

Gönderildi : 16/09/2015 16:29

Paylaş: