Forum

Media WebPart

Bildirimler
Hepsini Temizle

Media WebPart

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
396 Görüntüleme
(@SatiAdiguzelman)
Gönderiler: 291
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

media webpart nasil ayarlayabilirim. bendeki ekran görüntüsü suan böyle:

Konfigurasyonu nasil nereden yapacam. Herhangi bir videoyu Url olarak verebilirmiyim?

Bana yardimci olurmusunuz?

Gönderildi : 29/06/2010 14:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Selam ,

Linki inceler misin.

http://www.amrein.com/download/AEMediaPlayerInstallation.pdf

Tşk.

Gönderildi : 29/06/2010 15:31

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Kullanmak istediğiniz web part ücretli bir çözüm.Ücretsiz bir çözüm isterseniz http://svp.codeplex.com/   linkine bakabilirisiniz.Nasıl yapılacağını da buradan kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 29/06/2010 16:03

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@serkan -> Sharepoint Server 2010 enterprise kullaniyorum. Webpartlar icerisinde MediaPlayerWebparti kendi öneriyor. yinede ücretlimi ? anlamadigim icin soruyorum?

simdi shellden yükledim webparti(videoplayeri.wsp)  uzantilari nerede bulabilirim peki?

Gönderildi : 29/06/2010 17:36

(@serkankonak)
Noble Member

@serkan -> Sharepoint Server 2010 enterprise kullaniyorum. Webpartlar icerisinde MediaPlayerWebparti kendi öneriyor. yinede ücretlimi ? anlamadigim icin soruyorum?

İsim benzerliği.Biz bu web partı söylediğinizi sandık .Bu ücretli bir çözümdü.Sizin bahsettiğiniz ise sharepoint 2010 ile beraber gelen çözüm.Onun la ilgili bu linki inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 29/06/2010 17:51

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu linki bende buldum. Ama bende Video & Audio ribbon yok.

Bunun icin Sharepoint Server Infrastructure featureni aktif etmem gerekmi ?

Site collections -> features -> hepsini aktif edebildim bitek  Sharepoint Server Infrastructure haric aktif ettigimde hata veriyor. 

Central administrationda aktif olamaz diyor.  Türkceye cevirmeyi birak almancasini anlamakta güclük cekiyorum.  ya öyle bir hata veriyorki sharepoint mantigini anlamakta zorluk
cekiyorum. 

Simdi ben bu webparti nasil calistirabilecegim?

Gönderildi : 29/06/2010 18:17

(@serkankonak)
Noble Member

ilgili feature aktif etmeye çalışırken hata veriyorsa central admin in olduğu site koleksiyonunda aktif etmeye çalışıyosunuz demektir ki buna ihtiyacanız yok siz nerede kullanacaksanız orada feature ları aktif edin örnek ; http://enformatik . İlgili sitenize gidip orada settingse girip site koleksiyonu özelliklerinden aktif edin.Şuan elimin altında kurulu bir 2010 yok o yüzden kontrol edip söyleyemiyorum yeniden kurar isem hala da çözülmemişse yardımcı olmaya çalışırım.

Not:Şimdi kontrol ederken bir yerde dikkatimi çekti.

Server Publishing Infrastructure <--- bunu ilgili site kolleksiyonundan tüm site ayarlarını değiştir den en sağda yer alan Site Koleksiyonu Yönetimi altındaki site kolleksiyonu özellikleri  içinden akti edebilirsiniz.

SharePoint Server Publishing <--- bunu da yine aynı ayar alanında Site Yönetimi altında yer alan Size Özellikleri nden aktif edebilirsiniz.1.aktif olmadan 2.si ni aktif edemezsiniz.

2sinide aktif etmeniz isteniyor.

Not: Türkçe yazdım ki kullandığınız dilde bulmanız daha kolay olsun.

Gönderildi : 29/06/2010 18:30

(@SatiAdiguzelman)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tsk ederım dedıgınız üzere sorun cözüldü. 

Gönderildi : 02/07/2010 02:21

Paylaş: