Forum

Wpa-Wpa2 güven...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wpa-Wpa2 güvenlik açığı için Tavsiyeleriniz

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
627 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

ubnt ap 13 adet cyberoam firewall kullanıyorum firmamda.4 adet wifi ağım var farklı ip aralıklarında.

yaşanan wpa kablosuz ağı ile ilgili açıktan korunabilmek için tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben tedbir olarak ubnt cihazları ve firewallun firmware sürümünü update edeceğim .Kablosuz bağlanan cihazlarıda güncelleyeceğim.Wifi Ağını 3 düşüreceğim.

Değerli ustadlarımızında bu konudaki düşünce ve fikirlerini öğrenmek isterim.

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 17/10/2017 21:18

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

wpa2-aes kullanin etkilenmezsiniz

Gönderildi : 18/10/2017 01:02

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Merhabalar,

ubnt ap 13 adet cyberoam firewall kullanıyorum firmamda.4 adet wifi ağım var farklı ip aralıklarında.

yaşanan wpa kablosuz ağı ile ilgili açıktan korunabilmek için tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben tedbir olarak ubnt cihazları ve firewallun firmware sürümünü update edeceğim .Kablosuz bağlanan cihazlarıda güncelleyeceğim.Wifi Ağını 3 düşüreceğim.

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Selamlar,

WPA2 problemi karşısında, cihazlarınızın Vulnerability listesinde olup/olmadığını kontrol edin. Aksi halde değiştirin mutlaka.

Access Point sayısını düşürmeyin,

Firmware güncellemesi yapın, ancak zaafiyet listesinde cihazların marka modellerinin olup olmadığını kontrol edin yeterli. WPA2 generic bir protokol bu açıktan popüler cihazların tamamı etkilendi.

Gönderildi : 18/10/2017 01:04

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

wpa2-aes kullanin etkilenmezsiniz

Biyerde wpa2 aes inde çaresiz olduğunu okudum.

Biraz daha açabilirmisiniz konuyu

Gönderildi : 18/10/2017 02:25

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

acik WPA2 nin tumunu kapsiyor bildigim kadariyla, AES'de de mevcut fakat AES icin forging yapamiyor, kotunun iyisi diyebiliriz, ubnt patch yayinladi krack ile ilgili

Gönderildi : 18/10/2017 02:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar,

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

WPA2-Enterprise kullanın.

http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2016/12/04/kablolu-veya-kablosuz-aglarda-802-1x-ile-merkezi-guvenligin-saglanmasi.aspx

Gönderildi : 18/10/2017 17:21

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Biraz daha açıklayabilirmisiniz Ertan hocam.

Gönderildi : 18/10/2017 20:07

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

En garantisi kablolu bağlantı 🙂

Gönderildi : 19/10/2017 17:14

(@ertanerbek)
Famed Member

En garantisi kablolu bağlantı 🙂

Mantıklı 🙂

Gönderildi : 20/10/2017 13:42

(@ertanerbek)
Famed Member

Normal WPA2 sisteminde data şifrelenmiyor ayrıca tek bir key üzerinden işlem yapılıyor. Yazılım kısmında uzman arkadaşlara ayrıca bu konuda danışmak lazım fakat günün sonunda has değişimi sırasında atak yapan arkadaşlar ortadaki adam senaryosu ile istemciye kendisini hali hazırda bağlı olduğu AP gibi gösterip işlem yapıyor.

WPA2 enterprise seviyesinde tüm data ayrıca EAP ile şifreleniyor, yani gelen giden tüm datada aynı zamanda şifreli oluyor. Ayrıca tek bir key yerine her kullanıcı kendisine özel olarak atanmış olan kullanıcı adı şifresini kullanıyor. Bu sistem sizi Wifi tarafından birçok zorluktan kurtarabilir. Uygulaması makalede var.

Gönderildi : 20/10/2017 14:00

(@cenkercetin)
Gönderiler: 400
Illustrious Member Yönetici

https://cenkercetin.com/wpa2-enterprise-vs-personal/  Burada konu ile ilgili bir yazı yazdım.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 20/10/2017 17:00

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Cenker hocam emeğine sağlık.

Gönderildi : 23/10/2017 19:17

Paylaş: