Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vCenter Converter Hk.

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,317 Görüntüleme
(@mesutunal)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Elimde üzerinde Windows 10 çalışan bir Macbook Pro var. Üzerinde çok önemli programlar olması dolayısıyla  VMware vCenter Converter Standalone üzerinden sanallaştırmak istiyorum. Fakat ne yaparsam yapayım " Unable to optain hardware information for the selected machine." hatası alıyorum. Converter programını başka pc ye kurup network üzerinden yapmaya çalışsamda yine aynı hatayı veriyor. Konu hakkında bilgisi ve önerileri olan varsa çok sevinirim. Önemli bir konu ve maalesef takıldım kaldım. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/09/2019 10:45

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @mesutunal

Merhabalar.

Elimde üzerinde Windows 10 çalışan bir Macbook Pro var. Üzerinde çok önemli programlar olması dolayısıyla  VMware vCenter Converter Standalone üzerinden sanallaştırmak istiyorum. Fakat ne yaparsam yapayım " Unable to optain hardware information for the selected machine." hatası alıyorum. Converter programını başka pc ye kurup network üzerinden yapmaya çalışsamda yine aynı hatayı veriyor. Konu hakkında bilgisi ve önerileri olan varsa çok sevinirim. Önemli bir konu ve maalesef takıldım kaldım. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Farklı vCenter Server Converter Standalone versiyonlarını denediniz mi? Bazen versiyonsal bug'lar çıkabiliyor. Log dosyalarını incelediniz mi?

Ayrıca acronis ile convert etmeyi deneyebilirsiniz. Imajı alıp sanala basabilirsiniz. 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/09/2019 10:50

(@mesutunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Son versiyon olan 6.2 yi kullanıyordum. Şimdi 5.1 ile denedim aynı hatayı alıyorum. Log dosyalarında VMware ile ilgili bir hata gözükmüyor maalesef.  Bir şekilde cihazın bilgilerini çekemiyor ama nedenini bulamadım. Güvenlik duvarı kapalı, antivirüs devredışı, hatta cihazı lokal adminle açtım.  

Gönderildi : 13/09/2019 11:48

(@tayfundeger)
VMware Guru

Son versiyon olan 6.2 yi kullanıyordum. Şimdi 5.1 ile denedim aynı hatayı alıyorum. Log dosyalarında VMware ile ilgili bir hata gözükmüyor maalesef.  Bir şekilde cihazın bilgilerini çekemiyor ama nedenini bulamadım. Güvenlik duvarı kapalı, antivirüs devredışı, hatta cihazı lokal adminle açtım.  

Converter'i run as administrator ile başlatıyorsunuz değil mi? Genellikle memory ile ilgili hatalardan bahsedilmiş forumlarda bu konu ile ilgili.

Bence acronis'i deneyin alternatif olarak vakit kaybetmeyin.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 13/09/2019 11:50

(@mesutunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Converter programının 4.0 versiyonunu kurarak yukarıdaki problemi aştım sonunda ama bu seferde aşağıdaki hatayı verdi. Aslında VMware deki diğer sanal sunucuları da görüyor fakat convert ederken aşağıdaki hatayı veriyor.

"Fatal error occurred. The most common reason for this is the loss of network connection. The wizard will now be closed. Please check your network connection and try again."

Bu ileti 5 yıl önce Mesut ÜNAL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 13/09/2019 14:07

(@tayfundeger)
VMware Guru

Converter programının 4.0 versiyonunu kurarak yukarıdaki problemi aştım sonunda ama bu seferde aşağıdaki hatayı verdi. Aslında VMware deki sanal sunucularıda görüyor fakat aşağıdaki hatayı veriyor.

"Fatal error occurred. The most common reason for this is the loss of network connection. The wizard will now be closed. Please check your network connection and try again."

Merhaba,

4.0'da çok eski olmuş yanlız 🙂 Bence uğraşmayın acronis ile hızlıca imaj alıp sanala dönün. Çünkü yapmış olduğunuz işlem her katmanda unsupported olan bir işlem. 

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 13/09/2019 14:36

(@mesutunal)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet bayağı eski oldu sanırım ama başka versiyonda yoktu 🙂 Tayfun Bey Acronis True Imaj 2019 ile söylüyorsunuz dimi? Eğer öyleyse onla imaj almaya çalıştığımda da bilinmeyen hata deyip imaj almayı durduruyordu. Sonrasında oradan çözüm olmayınca bu tarafa dönmüştüm. 

Gönderildi : 13/09/2019 14:53

Paylaş: