Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] vcenter uzerinde kullanıcı silme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,081 Görüntüleme
(@muratuzun22)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

vcenter 6.5 permission tabın da abc\aliveli isimli ad kullanıcısı bir çok kullanıcı eklenmiş. bunların bazıları işten ayrıldı bazılarının ise ekli olmaması gerekiyor. ilk olarak permision altındaki ad kullanıcılarını silmek istiyoruz ama bu ekrandan silinmiyor. Administration > Single Sign-On > Users and Groups. Select User tab and domain tabındanda AD kullanıcıları silinmiyor yada silemiyorum her iki alandan da. Sorum şu ; sanırım buraya bu kullanıcılar manuel eklenmiş ve ben  vcenter permission tabında görülen ad kullanıcılarını nasıl silebilirim bir yöntemi var mı ? 

Bu konu 4 yıl önce Murat Uzun tarafından düzenlendi

Gönderildi : 10/09/2020 11:21

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Yapınızdaki Single Sing-On vsphere.local zaten komple olarak sizin söylediğiniz permision bölümündeki kullanıcı biriminden yapabilirsiniz. Manuel dedikleriniz için.

Fakat bir single sing-on yapısıda fırmanızın var ise örnek firmaismi.local veya .com gibi sizin oraya connect olurken kullandığınız yapıda hangi grubu içeri import etti iseniz Active Direcorty üzerinden silebilirsiniz. Sonrasında otomatik gidecektir.

İşlemleri yaparken vCenter arayüzünde hangi domainde olduğunuza ve hangi domain seçili olduğuna dikkat ederek silebilirsiniz.

Daha fazla bilgiye KB den bakabilirsiniz.

Ek KB Bilgisi.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/09/2020 17:21

Paylaş: