Forum

vcenter Erişim soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] vcenter Erişim sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,685 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

vcenter yüklü 10.1.1.11 ip li server cihazından vsphere celient ile ip adresine 10.1.1.11 yapım domain hesabımız ile erişim sağlayabiliyorduk.

Şimdi "vsphere client üzerinden "use windows session credentials" kutusunu işaretleyerek login olmak istedigimizde hata veriyor. vsphere client could not connect to "10.1.1.11". An unknown connection error occurred. (The reguest failed because of a connection failure. (Unable to connect the remote server))" yazılı hata alıyorum.

Ama iki tane esxi server cihazımıza domain kullanıcı ile degilde, tek tek ip lerini girip root kullanıcı ile erişim sağlayabiliyoruz. O zamanda paylaştığım şu bilgiyi veriyor.

https://imgyukle.com/i/vmware.RMd13o

Vcenter 'a erişimi nasıl sağlayabiliriz ya da nereleri kontrol edebiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 19/12/2019 13:42

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

vcenter üzerine " [email protected] " ile erişebiliyor musunuz ?

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2019 08:52

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @bugraparlayan

Selamlar,

vcenter üzerine " [email protected] " ile erişebiliyor musunuz ?

web celint üzerinden evet. Ama vcenter "0" (sıfır) gösteriyor.

Gönderildi : 20/12/2019 15:21

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @tuncaypolat

Merhaba,

vcenter yüklü 10.1.1.11 ip li server cihazından vsphere celient ile ip adresine 10.1.1.11 yapım domain hesabımız ile erişim sağlayabiliyorduk.

Şimdi "vsphere client üzerinden "use windows session credentials" kutusunu işaretleyerek login olmak istedigimizde hata veriyor. vsphere client could not connect to "10.1.1.11". An unknown connection error occurred. (The reguest failed because of a connection failure. (Unable to connect the remote server))" yazılı hata alıyorum.

Ama iki tane esxi server cihazımıza domain kullanıcı ile degilde, tek tek ip lerini girip root kullanıcı ile erişim sağlayabiliyoruz. O zamanda paylaştığım şu bilgiyi veriyor.

https://imgyukle.com/i/vmware.RMd13o

Vcenter 'a erişimi nasıl sağlayabiliriz ya da nereleri kontrol edebiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Bu durumda siz vCenter Server'a login olamıyorsunuz veya şifrenizi unutmuşssunuz diye anlıyorum. vCenter Server'in domain ile bağlantısı olmayabilir bundan dolayı login olamayabilirsiniz. [email protected] account'unun şifresi yok mu?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 21/12/2019 21:29

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

DC OU üzerinde bazı değişiklikler yapmıştık. O gün den sonra başlamıştı bu sıkıntı. Aslında ou içeriğini çoktan taşımıştık sorunsuz kullanıyorduk 2-3 aydır. Sonrasında boş ou ları silince bu sıkıntı başladı sanırım. [email protected] şifresi vardı. webclient üzerinden giriş yaptım ama dedigim gibi vcenter "0" görünüyordu. Servisleri sestart ettik düzelmmemişti. Şuan servisleri local kullanıcı ile start edince vcenter 'a erişim sağlayabildik. cevaplar için teşekkürler

Gönderildi : 23/12/2019 16:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2019 21:55

Paylaş: