Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hdd Bad sectors for vmdk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
696 Görüntüleme
(@alpkst)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

3tb lik bir diskim var çeşitli sektorlerde bad sector mevcut. 3Tb lik disk içinde 3 adet vmdk image a ev sahipliği yapıyor, bu vmdkları bir şekilde okumak istiyorum. Sormak istediğim konu şu şekilde: Fiziksel diskte bad sector repair edersem içindeki vmdk ya zarar verir mi?

Gönderildi : 04/12/2020 17:11

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Bir bad sektor normal bir dosyaya nasil zarar veriyor ise vmdk dosyasina da ayni zarar verecektir. Tabiki vmdk dosyalari biraz daha buyuk oldugu icin daha fazla zarar ve dosya butunlugunun bozulmasina sebep olabilir buda senin vmdk dosya yapisina zarar verebilir. 

Eger aktif calisan bir yapin varsa full backup ile (veeam vb ) yedekelemen olur geri restore ederken yeniden saglam diske aktarark deneme yapmis olur ve sanal makine saglikli calisiyor ise bad sektorden kurtulmus olursun.

Ek not : google `vmdk recovery tool` diyerek bir arama yapman vmdk dosyalarina icin alternatif cozumler getirmene olanak saglayacaktir.

Kolay gelsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2020 17:39

(@alpkst)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

@cahityolacan Çalışan bir esxi makina ama erişim sağlandığında disk kilitleniyor. Acronis ile disk to disk yaparak clone yapmak istedim bad sektörlerden dolayı okuma başarısız oluyor. Başka nasıl bir yol izleyebilirim her türlü fikre açığım. 

Gönderildi : 04/12/2020 19:58

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Arama yaptığında çıkan bir kaç tool var vmdk repari ve vmdk data recovery olarak istersen acronis gibi olnlarıda deneyebilirsin. Kendim hiç böyle bir durumda vmdk hatası ile karşılaşmadığım için test etme şansım olmadı, direkt olarak sana şu yazılım diyemem ama yazılımlar var ve işe yaradıklarına dair bir çok yazıda var biraz uğraştıracak ama sonuca ulaşaksın diye düşünüyorum.

vmdk recovery tool

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2020 22:07

Paylaş: