Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] ESXi no network adapters were detected Problem

5 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
931 Görüntüleme
(@sozturk)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ilk defa ESXi kurulum deneyimi yaşıyorum bu alanda kendimi gelliştirmek için uğraşıyorum fakat karşıma bir problem çıktı. Kurulum sırasında no network adapters were detected böyle bir hata ile karşılaşıyorum yabancı kaynaklarda bir çok makale okudum fakat bir türlü gerçek çözüme ulaşamadım. Yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/08/2021 11:43

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @sozturk

Merhabalar ilk defa ESXi kurulum deneyimi yaşıyorum bu alanda kendimi gelliştirmek için uğraşıyorum fakat karşıma bir problem çıktı. Kurulum sırasında no network adapters were detected böyle bir hata ile karşılaşıyorum yabancı kaynaklarda bir çok makale okudum fakat bir türlü gerçek çözüme ulaşamadım. Yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Unsupported bir sunucu üzerine kurulum yaptığınız için bu uyarıyı alıyorsunuz. Test için kullanıyorsanız ilk olarak vmware workstation kurup onun üzerine ESXi kurulumu yapabilirsiniz. Testlerinizi bu şekilde yaparsanız daha sorunsuz devam edersiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/08/2021 11:48

(@sozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger Teşekkür ederim Tayfun Bey deneyeceğim.

Gönderildi : 23/08/2021 11:56

(@sozturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger Tayfun Bey Merhaba, Fiziksel üzerine kurmaya çalışıyordum ben ama bir sorun daha olacak size Server 2019 üzerine WMWare Workstation kurup ESXI kurulumu yapsam ve bunu 2 fizikselde yapsam Vcenterde bunları birleştirmemde bir sorun çıkar mı ? Bu işi öğrenmeye çalışıyorum da, birde udemy üzerinde önerdiğiniz bir eğitim var mı acaba ? Server 2019 yönetimi tarafını iyi biliyorum ama WMWare öğrenmek istiyorum kendi çabalarım ile yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/08/2021 12:03

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @sozturk

@tayfundeger Tayfun Bey Merhaba, Fiziksel üzerine kurmaya çalışıyordum ben ama bir sorun daha olacak size Server 2019 üzerine WMWare Workstation kurup ESXI kurulumu yapsam ve bunu 2 fizikselde yapsam Vcenterde bunları birleştirmemde bir sorun çıkar mı ? Bu işi öğrenmeye çalışıyorum da, birde udemy üzerinde önerdiğiniz bir eğitim var mı acaba ? Server 2019 yönetimi tarafını iyi biliyorum ama WMWare öğrenmek istiyorum kendi çabalarım ile yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Hayır hiç bir sorun çıkmaz belirtmiş olduğunuz şekilde yapabilirsiniz. Her donanım server 2019 desteklemeyebilir. Oyüzden doğrudan Windows 10 kurup üzerine Workstation kurabilir, içinde ESXi çalıştırabilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz senaryoyu yapabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 24/08/2021 00:05

Paylaş: