Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

10 Sanal Makine 1 Site

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

10 Sanal Makineye tek bir web sitesi yüklemek istersek windows yapılandırmasından bunu nasıl sağlarız ?

Yani tam ne yapmamız gerekir ?

Gönderildi : 27/01/2017 12:59

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Tam olarak yapmak istediğiniz nedir ? web sitelerini 10 farklı sunucuda Aktif aktif çalıştırmakmı istiyorsunuz ? 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 27/01/2017 13:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tam olarak yapmak istediğiniz nedir ? web sitelerini 10 farklı sunucuda Aktif aktif çalıştırmakmı istiyorsunuz ? 

Hotmail gibi tek bir projeyi binlerce makinede çalıştırıyorlar ya. Onun mantığını anlamak istemiştim.

Gönderildi : 28/01/2017 04:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

en basit hali ile aynı lokasyon için nlb veya farklı lokasyonlar için cdn tercih edilerek çözüm üretiliyor. bkz. ngnix, haproxy, cloudflare

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2017 04:55

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Genel de bu tarz soruları starter seviyesinde sorarlar hotmail nasıl çalışıyor, ebay nasıl çalışıyor amazon gibi çalışmasını istiyorum diye sonra maliyet bütçesi çıkar ve daha cevap gelmez o kişilerden :)) 

Bu sebeple hotmail gibi yada amazon gibi duşunmeyin onlar global firmalar ve dünya genelinden günlük binlerce hatta milyonlarca hit alıyorlar. 

Mevcutta bir siteniz var ve yüksek erişilebilirlik istiyorsanız öncelikle sitenize erişimler sadece türkiyedenmi yurt dışındanda var mı onu duşunmeniz lazım. 

Eger yurt içi ise cluster çözülebilir disaster istiyorsanız farklı işlemler yapılabilir. Bence birilerinden teknik destek almanız en mantıklısı.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 28/01/2017 13:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Genel de bu tarz soruları starter seviyesinde sorarlar hotmail nasıl çalışıyor, ebay nasıl çalışıyor amazon gibi çalışmasını istiyorum diye sonra maliyet bütçesi çıkar ve daha cevap gelmez o kişilerden :)) 

Bu sebeple hotmail gibi yada amazon gibi duşunmeyin onlar global firmalar ve dünya genelinden günlük binlerce hatta milyonlarca hit alıyorlar. 

Mevcutta bir siteniz var ve yüksek erişilebilirlik istiyorsanız öncelikle sitenize erişimler sadece türkiyedenmi yurt dışındanda var mı onu duşunmeniz lazım. 

Eger yurt içi ise cluster çözülebilir disaster istiyorsanız farklı işlemler yapılabilir. Bence birilerinden teknik destek almanız en mantıklısı.

Yok hayır ondan sormuyorum, 8 çekidekli makineyi 1600 liraya, tek çekirdekli 8 makineyi 1000 TL 'ye veriyorlar da... Hatta ram daha da fazla oluyor 8 ayrı makine toplamında. Tek bir siteyi nasıl 8 ayrı bulut makinede çalıştıracağım onu çözemedim 😀

Biliyorum milyar lira lazım olduğunu hotmail için 😀

Gönderildi : 28/01/2017 14:49

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

En basitinden vmware aracılığı ile sanal bilgisayarlar oluşturacaksınız.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 28/01/2017 19:25

Paylaş: