Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMWARE EKRAN KARTI SORUNUM

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,428 Görüntüleme
(@oguzhandikici)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

MERHABALAR,

İNTERNETTE ONLARCA SAYFADAN BAKMAMA RAĞMEN SORUNUMA ÇÖZÜM BULAMADIM.

BUNDAN ÖNCEKİ CİHAZIMDA VMWARE DA KNİGHT ONLİNE OYUNUNU RAHATLIKLA ÇOK AŞIRI KASMADAN OYNAMAK MÜMKÜNDÜ.2 HAFTA ÖNCESİNE KADAR CİHAZIMI DEĞİŞTİRDİM DAHA ÖZELLİKLİ BİR CİHAZ ALMAMA RAĞMEN AYNI PERFORMANSI ALAMIYORUM.EKRAN KARTINA DİSPLAY'DAN 2 GB VEYA 1 GB AYARLIYORUM YALNIZ DXDİAG DEN BAKINCA 128 MB GÖZÜKMEKTE. ÇOK AŞIRI ANLADIĞIM SAYILMAZ AMA SON ÇARE SİZİ RAHATSIZ ETMEK İSTEDİM.

ESKİ CİHAZIMIN ÖZELLİKLERİ : 

SAMSUNG

İ5 2430 M İŞLEMCİ

4 GB RAM

320 HDD1 GB NVIDIA HARİCİ EKRAN KARTI

YENİ CİHAZIM : 

HP MARKA

İ5 3210 M İŞLEMCİ

16 GB RAM

1 TB HDD

4 GB E.KARTI ( 1 GB PAYLAŞIMSIZ ) ATI RADEON 7670 M 

BİR İHTİMAL EKRAN KARTININ NVIDIA DEĞİLDE, ATI OLDUĞUNDAN SEBEP OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM YALNIZ ÇEVREMDE SORDUĞUM KİŞİLER ISRARLA ATI EKRAN KARTLARININ PERFORMANS OLARAK DAHA İYİ OLDUKLARINI SÖYLEDİLER.ANA BİLGİSAYARIMDA WİNDOWS 7 YÜKLÜ.VMWARE DE İSE XP VE WİN7 (64 BİT) DENEDİM.

SANAL PC DE UYGULADIĞIM ÖZELLİKLER İSE : 

2 GB RAM

60 GB HDD

2+2 İŞLEMCİ

3D AKTİF

1 GB EKRAN KARTI ( DXDAİG'DA 128 MB GÖZÜKMEKTE HALA)

VE ŞUDA VAR OYUNDA İKEN GÖREV YÖNETİCİSİNİ AÇTIĞIMDA RAM: 400 MB VE CPU: %30 LARDA KULLANILDIĞI GÖZÜKÜYOR.ONA RAĞMEN DONMA YAŞIYORUM.ŞİMDİDEN DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Gönderildi : 19/01/2017 14:21

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Ekran kartı seçimi var mı yada vmw den biosa girip ekran kartı seçeneklrinden kullanılabilir ekran kartı remini artırma seçeneği var mı yokmu bakabilir misiniz?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 19/01/2017 15:11

(@oguzhandikici)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

EKRAN RESMİNİ BURAYA YAPIŞTIRAMADIM AMA. VMWARE AÇIP SANAL PC YE START VERMEDEN ÖNCE AYARLARDAN DİSPLAY SEÇENEĞİNDEN EKRAN KARTINI 1 GB OLARAK SEÇİYORUM.AMA SANAL PC YE ETKİ ETMİYOR DXDİAG DAN 128 MB OLARAK GÖZÜKÜYOR

Gönderildi : 19/01/2017 16:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://pubs.vmware.com/workstation-12/index.jsp?topic=%2Fcom.vmware.ws.using.doc%2FGUID-F5186526-2382-4F4A-8009-3D07773A1404.html
https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1003
https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1001876

Sanallaştırmada oyunların garantisi yoktur oyun forumlarına bakmalısınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2017 21:21

Paylaş: