Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMWare ESXi usb disk kopyalama yavaşlığı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@ErtugrulYALCIN)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Mevcut çalışan Srv 2008 R2 işletim sistemimizi VMWare ESXi üzerine convert ettikten sonra yedekleme işleminde ciddi bir yavaşlama meydana geldi. Eski server' da 80 GB lık File backup' ı 3-4 saatte usb diske alırken, süre vmware üzerinde 35-40 saate çıktı. VM üzerinde çalışan sistemlerde herhangi bir dosyanında usb diske kopyalanması uzun sürüyor... Kopyalama hızı max. 1,70/Second görünüyor. VM üzerine yeni bir işletim sistemi kurdum kopyalama yine uzun sürüyor.

Farklı bir USB disk ile denediğimdede durum aynı.

Server:

HP Proliant G6

2 * Intel Xeon E5620 2.40 Ghz CPU

32 GB Ram

USB Disk:

WD 2 TB

Konu ile ilgili yardımınızı rica ediyorum... Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/10/2012 20:26

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Vmware Esx-Esxi'de usb veri transferi konusunda fazla performans beklemeyin.Esx mimarisi bu konuda belirli bir yere kadar performans sergiliyor.Ben de kullanıdığım Vmware Esx sunucularda backup işlemlerini network üzerinden gerçekleştiriyorum bu konuda performansı çok iyi.Diski fiziksel bir makinaya bağlayın ve backup sunucunuz üzerinde sanal harddisk olarak bu diski gösterin network üzerinden ciddi bir veri transferi gerçekleştiğini göreceksiniz.Ve ya bir nas cihazı alıp aynı işlemi gerçekleştirirsiniz.

Gönderildi : 17/10/2012 20:59

(@ErtugrulYALCIN)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam peki vm' de bu süre normalmidir sizce? Çünkü arada çok büyük bir hız farkı var.

Gönderildi : 18/10/2012 19:40

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

1.7 mb oldukça düşük bir rakam  , kullandığınız sunucu ve esxi versiyonu nedir ?

Gönderildi : 19/10/2012 19:53

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Selam,

Backup çözümü olarak, bir NAS cihazı önerisine bende katılıyorum.Altyapınızda network üzerinde basit bir şekilde backup alabilirsiniz.

USB ile backup çözümü benimde aklıma pek yatmadı.

Gönderildi : 24/10/2012 01:24

Paylaş: