Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware ESX 4.0 üzerine Exchange 2010 kurulumu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
283 Görüntüleme
(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar;

Evde kurduğum laboratuvarımda ESX 4.0 kurdum. Üzerinde 2K8 64 bit koşuyor. exchange 2010 kurmak isterim.

Acaba bu örnek ile ilgili makale veya tavsiyesi olan arkadaş var mı?

Teşekkürler

İyi geceler.

Gönderildi : 16/08/2011 05:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkese selamlar;

Evde kurduğum laboratuvarımda ESX 4.0 kurdum. Üzerinde 2K8 64 bit koşuyor. exchange 2010 kurmak isterim.

Acaba bu örnek ile ilgili makale veya tavsiyesi olan arkadaş var mı?

Teşekkürler

İyi geceler.

Exchange 2010 kurulumları ile Mümin hocanın makaleler kısmında çok güzel bir makalesi var. Aynı makaleler kısmında yine Exchange yapısına istinaden bir kaç adet güzel makale var özellikle Ufuk hocanın modifikasyonları güzeldir. Eynı zamanda forumda Exchange başlığı altında bir çok konu, soru ve cevapta bulunuyor.

Gönderildi : 16/08/2011 05:25

(@huseyintemiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Anladığım kadarı ile ESX üzerinde normal kurulum yapıcam ve gerekli bağlantı ayarlarını makine üzerinde yapıcam.

Açıkçası benim öğrenmek istediğim ESX üzerine Exchange hurmak güvenli mi. Performas olarak normal server dan iyi midir ya da aynmıdır. Gibi

Bundan sonraki road map şöyle olacak önce WSUS kurucam - güncellemeler bitecek - Exchange 2010 kurulacak - Konu exchange forum a taşınacak.

İyi çalışmalar.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/08/2011 15:01

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Teşekkürler.

Anladığım kadarı ile ESX üzerinde normal kurulum yapıcam ve gerekli bağlantı ayarlarını makine üzerinde yapıcam.

Açıkçası benim öğrenmek istediğim ESX üzerine Exchange hurmak güvenli mi. Performas olarak normal server dan iyi midir ya da aynmıdır. Gibi

Bundan sonraki road map şöyle olacak önce WSUS kurucam - güncellemeler bitecek - Exchange 2010 kurulacak - Konu exchange forum a taşınacak.

İyi çalışmalar.

Kolay gelsin.

Normal bir PC ye kurmaktan daha güvenlidir. Kolayca tüm sistemin yedeği alınabilir herhangi bir işlem yapmadan geri dönüş için yedekler alınabilir. Performans donanım gücü ile doğru ortantılı.

Gönderildi : 16/08/2011 15:11

(@huseyintemiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bence de normal makineden daha iyi olacak. Bunu da test ederek görmüş olacağım.

Teşekkürler.

İyi çalışmlar.

Gönderildi : 17/08/2011 04:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Ertan hocama katılıyorum.Sanal bir ortamda olan bu mail sunucusunun full yedeği alınıp donanımda cluster yoksa bir problem olamsı durumunda farklı bir makinada host ayağa kaldırılıp sanal makina buraya taşınarak sorun kısa zamanda aşılabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/08/2011 12:49

Paylaş: