Anasayfa » Forum

hyper-v domain join

hyper-v domain join  

RSS
Cuma PARLAK
(@CumaPARLAK)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Hyper-v sunucumu kendi üzerinde sanal olarak çalışan Domaine dahil etsem sorun olur mu ?

bir türlü Hyperv-managerdan bağlanarak clientlerden yönetemedim. (Domaine dahil olan) Workgroup ta çalışan bilgisayarlardan bağlanabiliyorum. fakat domaine dahil olan client veya üzerinde çalışan sunucu üzerinden erişim sağlayamıyorum. Hyper-v sunucuyu domaine dahil edersem yönetmekte zorluk çekmem diye düşünüyorum. Sorumun sebebi budur.

teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 13/06/2018 7:16 am
Ferhat Indi
(@FerhatIndi)
Üye

Eger ortamda sadece 1 host varsa, ve uzaktan hostu kontrol edebiliyorsan domaine ekleme, eger migration, cluster filan kullancaksan ekleyebilirsin, ama bir tanede fiziksel DC olmali.

Hyper-v manager her zaman run as olarak calistirabilirsin, asagidaki makaleye bakabilirsin 

https://blog.ropnop.com/remotely-managing-hyper-v-in-a-workgroup-environment/

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/06/2018 9:30 am
Cuma PARLAK
(@CumaPARLAK)
Üye

Bunları yaptım. fakat domain üzerinden work groupta çalışan hyperv sunucuya hyper-v manager ile bağlanamıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/06/2018 2:31 pm
Turan COŞKUN
(@turancoskun)
Tanınmış Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Cuma PARLAK"]

Bunları yaptım. fakat domain üzerinden work groupta çalışan hyperv sunucuya hyper-v manager ile bağlanamıyorum.[/quote]

merhaba,

yapınız kritik değil ve hyper-v host standalone çalışıyor ise, önerilmesede vm dc üzerine dahil edebilirsiniz.

referans adreste hyper-v workgroup erişimi adım adım anlatılmış, tekrar deneyebilirsiniz.

https://tweaks.com/windows/67216/remotely-manage-a-nondomain-hyperv-server/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/06/2018 4:35 am
Cuma PARLAK
(@CumaPARLAK)
Üye

Maalesef denedim ama başarılı olmadı. Bu işlemlerin hepsi Workgroupta olan pclerde çalışıyor. domain altında çalışan pclerde çalışmıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/06/2018 5:23 pm
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Fiziksel dc yok ise, bence etmek size kalmış ama amaç yoksa etmemek en mantıklısı. Zaten sistemde cluster v.s. varsa sağlıklı bir yapı için fizilsel dc tutmakta yarar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2018 1:31 am
Cuma PARLAK
(@CumaPARLAK)
Üye

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. domaine join ettim sorun yok şuan

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2018 3:43 pm
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

🙂 Sorun olmaması dileğiyle biz teşekkür ederiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/06/2018 3:58 pm
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol