Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

app-v client baglanti hatasi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

app-v 4.2 denemesi yapmaya calisiyorum

windows server 2008  r2  domain controller üzerinde sql server 2008 r2 +  management server + streaming server + Sequencer kurulu

sormak istediğim öncelikle hepsi aynı sunucu üzerinde calisir mi?

calisabiliyorsa client ile bağlanmaya calistiğimda aşağidaki gibi bir hata mesajı alıyorum

---------------------------
Application Virtualization Hatası
---------------------------
Application Virtualization Client server sunucusundan yayımlama bilgilerini güncelleyemedi.

Sunucu istemi anlamadı. Aşağıdaki hata kodunu Sistem Yöneticinize iletin.

Hata kodu: 4615186-1680D20A-00000014

Gönderildi : 05/04/2011 22:54

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar,

Aşağıdaki makalemi okuyarak bazı konularda fikir sahibi olabilirsiniz.  

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/03/20/uygulama-sanalla-t-rmaya-giri-application-virtualization.aspx

Şimdi sorunuza ve hata koduna gelelim; Bunların hepsini aynı sunucuya kurmayın! Önerilen her birini ayrı sunucuya kurmak. Tabi her biri derken. Size sadece bir SQL Server ve App-V Management Server yeterli olur. Sequencer Client istemciler ile alakalıdır. Yani yapınız Windows 7 den oluşan bir yapıysa 1 adet Windows 7 makina Sequencer için yeterli olacaktır. Streaming Server'ı da ihtiyacınız varsa şubeli yapılarda kullanabilirsiniz. Makalemde bu konulara değindim. Ayrıca Sequencer ile uygulama sanallaştırma konulu makalem muhtemelen bu hafta sonu yayında olacaktır.

Hata kodunuz ise; Server ile bağlantı hatasının olduğunu gösteriyor. Nasıl kurulum yaptığınızı detaylı olarak anlatabilir misiniz? Sorun IIS tarafında olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca 4.2 den ziyade şuan gündemde 4.6 var onu düşünmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.

Gönderildi : 06/04/2011 03:15

(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

özür diliyorum sürüm 4.6 file folder lardaki isimlere bakarak yazdiğim icin yanildim..

Sequencer i unistall edebilirim problem yok fakat streaming server i kaldirirsam management server rtsp protokolsüz sanallaştirma mi gerçekleştirecek?  şube olacaği  icin streaming server kullanmak istedim. ozaman ayırmam mi gerekli?

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/03/20/microsoft-app-v-kurulumu.aspx   bu makaleyi baz alarak kurulum yaptım

Gönderildi : 06/04/2011 14:05

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Topolojinize göre evet. Ayırmanız mantıklı bir karar olacaktır.

Makalemde dikkat ettiyseniz ben Streaming Server kurmadım. Streamin server olmadan, sanallaştırma evet gerçekleşmekte. Bu hem test ortamlarında, hemde çalıştığım hastane üzerinde yaptığımız testlerde böyle. Sizde denediğinizde göreceksiniz. Step by step yaptıklarınızı server bazında yazarsanız troubleshooting esnasında bana yardımcı olacaktır. Saygılarımla.

Not: Bir sonraki mesajım gecikebilir. İşyerinden yazıyorum...

Gönderildi : 06/04/2011 14:21

(@AhmetAkkaya)
Gönderiler: 164
Reputable Member

app-v client te bağlanmada böyle bir hata alıyorum ? çözümü nedir? [:^)]

Gönderildi : 29/10/2011 05:28

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bu hatanın nedeni sunucuya bağlantı kuramaması.

Application Virtualization Client üzerinde sunucu host name ve port bilgilerini doğru yapılandırdığınızdan emin olun.

Hatta Command Prompt üzerinden sunucunuza 554 portundan Telnet atmayı deneyin. Eğer Telnet başarılı değil ise. Sunucunun 554 nolu portu için security - firewall izinlerini denetleyin.

Gönderildi : 30/10/2011 00:00

(@AhmetAkkaya)
Gönderiler: 164
Reputable Member

app-v server üzerinden gelen-giden kurallardan  tcp 554 portuna izin verdim erdem bey fakat bağlantıyı sağlayamıyorum bir türlü ...

Gönderildi : 30/10/2011 01:36

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

app-v server üzerinden gelen-giden kurallardan  tcp 554 portuna izin verdim erdem bey fakat bağlantıyı sağlayamıyorum bir türlü ...

Peki aynı hatayı mı alıyorsunuz?

Gönderildi : 20/11/2011 16:59

Paylaş: