Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedekleme İçin Farklı Bir Fiziksel Diskte Oluşturulan Sanal Diskin Kurtarma İçin Kullanılması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Sanal sistemin tam geri kurtarılması için şu şekilde bir yapılandırma oluşturdum:

Image yazılımının sistemin tam olarak yedeğini alabilmesi için fiziksel disk üzerinde bir sanal disk oluşturdum ve yedekleme dosyaları buraya alınıyor.

Ancak aklımda şu soru işaretleri oluştu. Ben sanal diski SCSI Controller üzerinde ekledim. Ayrıca yedekleme diskini Dinamik hale getirdim. Sorun anında bu diski yeni oluşturacağım sanal sisteme taktığımda geri yükleme yaparken SCSI ve Dinamik seçimlerimden dolayı sorun yaşar mıyım?

Gönderildi : 31/01/2011 13:22

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Sorun olacağını düşünmüyorum, hyper-v üzerinde bir çok kere farklı sistemlere taşınmış sanal diskleri mount ettim bir problem ile karşılaşmadım. Sizin yapacağınız en doğru şey yedekleme senaryonuzu geri yükleme yaparak test etmekdir.

Gönderildi : 31/01/2011 16:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Sorun olacağını düşünmüyorum, hyper-v üzerinde bir çok kere farklı sistemlere taşınmış sanal diskleri mount ettim bir problem ile karşılaşmadım. Sizin yapacağınız en doğru şey yedekleme senaryonuzu geri yükleme yaparak test etmekdir.

Teşekkürler. Bu testi tüm yedekleme mekanizmalarını oluşturduktan sonra yapacağım ancak tecrübesini önceden yaşayan birisi varsa diye sormak istedim.

Gönderildi : 31/01/2011 16:54

Paylaş: