Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper V Ram sorunu hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
667 Görüntüleme
(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

12 gb ram bulunan serverıma  3 tane 3600 MB ram dedicate ettiğim guest makinem var . Bunlardan bir tanesini export edip sonradan import ettiğimdeiki guesti start ettiğimde ram yetersizliğinden kaynaklanan bir sorunla karşılaşıldı diye bi uyarı verdi.Guest makinamın ram bilgisini duşurdum 600 yaptım fakat ram yetersizligi hatasını almaya devam ettim .Import ettiğim guest i sildim sonrasında . Fakat normalde çalışan export ettiğim guest im çalışmamaya başladı . Calıştırmaya çalıştıgımda ram yetersizliği hatası aldım fakat. aşağıdaki resimdeki hataya da baktığım zaman fazladan 600MB ramimin oldugunu görüyorum.

Hata linki :  

Neden böyle bir sorunla karşılaştıgımı anlayamadım . Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ?

Birde import ve export işleminde hangi adımları takip etmem gerekiyor. Bunu adım adım bilen bir arkadaşım bahsederse sevinirim. Import virtual machine işlemiyle işleme alından guest hangi ip yi alacağını nerden bilecek . hangi mac adresini kullanacağını nerden bilecek ? Export ettiğim makinamda ip adresi ağ ayarlarından elle verilmişti. Bu gibi sorunların nasıl aşılacağını adım adım açıklayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 17/08/2009 17:36

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Sorunuzun cevabı burada var.

http://blogs.msdn.com/tvoellm/archive/2008/06/11/can-t-start-my-vm-when-there-is-plenty-of-memory.aspx

Saygılarımla,

Gönderildi : 17/08/2009 18:59

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Çözüm için Hyper-V Host üzerine kb953585 hotfix'i yüklenmeli. Bu hotfix public değil. MS'ten temin etmelisiniz.

Gönderildi : 17/08/2009 19:17

(@emredemir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam . bu hotfix i internet üzerinde bulamadım. Microsoft Certified Partneriyiz . 64 bit için gerekli hotfix i nerden bulabilirim acaba? Teşekkürler.

Gönderildi : 18/08/2009 19:15

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Hotfix'in public olmadığını söylemiştim 🙂 Direkt MS'i arayın. İletişim hattı 444 67 87 yada size atanmış olan temsilciyi.

Gönderildi : 18/08/2009 19:47

Paylaş: