Forum

Oracle Dump Dosyası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle Dump Dosyası Okuma

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,767 Görüntüleme
(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Suse üzerinde kurulu oracle 'dan alınmış bir yedeğimiz mevcut. Yedek dump olarak alınmış. DMP dosyasının içeriğini okumam gerek, Toad ile Database>Export file manager ile açtığım zaman " This is not a export file - please select another file " hatası alıyorum.

Hata kaynağını anlayamadım, Bu dmp yedeğini nasıl açabilirim.

Aklıma uzun yol olarak bir boş bir pc ye suse ve oracle 11g kurup bu şekilde çalışmak geliyor fakat netice alınır mı bilmiyorum.

Saygılar.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2013 15:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bununla ilgili olan toollar var deneme yaptınız mı?
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=oracle%20dump%20viewer&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42553238,d.Yms&biw=1366&bih=661&wrapid=tlif136110503417110&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw&ei=mtAgUfn2HYHYtAacuoDwBw

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2013 17:43

(@bugraparlayan)
Üye
Konu başlatıcı

Hocam bunla ilgili birçok tool araştırdım fakat oracle dump viwer adı altında yüzlerce trojenli .exe geliyor. Bende ilk bu yöntemden yola çıktım. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2013 21:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Şu an son durum nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2013 23:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bu dump dosyasını basla bir db içine import etme şansınız varmı peki ??

gerci expdp ile alınmadı ise data boyutuna gore uzun zaman alabiliyor  

Gönderildi : 18/02/2013 03:13

(@bugraparlayan)
Üye
Konu başlatıcı

Geç dönüş için kusura bakmayın. Ben işi çözemeyince başka bir pc üzerinde suse + oracle 11g kurduk ve oraya import ettik. Uzun ve yorucu bir maraton oldu ama şükür tüm dataları aldık ordan.

Şuan bir sıkıntımız bulunmamakta. Yorum atan herkeze teşekkür ederim.

Saygılar. 

Gönderildi : 26/02/2013 14:23

(@SalihUcpinar)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba Arkadaşlar,

Yedek işlemi dosya uzantısı .dmp olması sebebiyle exp komutuyla alındığı görülmekte. Dosya içeriği bir önceki mesajınızda belirtiğiniz gibi yeni bir oracle database üzerinde imp yapıldıktan sonra görülebilmektedir veya aynı oracle veritabanı içerrisinde yeni bir database oluşturarak içerisine tablespace ve ilgili haklarını tanımlamak gerekmekte. üzerine imp komutuyla veriyi dönebilirsiniz.

Bu tarz durumlar için elinizde yeterli disk boyutuna sahip bir oracle sunucu hazır tutmanızı öneririm.

Aşağıda imp komut satırlarını paylaşıyorum ihtiyacı olanlar için...

imp system/***** buffer=1000000 file=*.dmp log=*.log FROMUSER=* TOUSER=*

Gönderildi : 13/05/2013 20:24

Paylaş: