Forum

Airties RT-211 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Airties RT-211 Üzerinden VPN kurmak

25 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,615 Görüntüleme
(@kaanumut)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2003 standart edition, airties rt 210 modemim ve statik ip im mevcut vpn kurulumu yapmak istiyorum, ama başaramıyorum, ilk etapta ne yapmalıyım nasıl başlamalıyım, yardımlarınızla beni yönlendirerek bunu sırasıyla yapmak istiyorum,

İlk etapta ne yapmalıyım, yardımederseniz sevirim. teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 02:29

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dogru ayarlar yapamadıgımdan olmuyor sanıyordum, ama server remote desktop ilede baglanamıyorum, server i yeni kurdum güvenlik ayarlarından dolayı erişemiyorum sanırım, yeni kurdugum server üzerinden hangi ayarları degiştirmeliyim,,

airties modem deki SİSTEMDEKİ İSTEMCİLERİ SEÇ yazısının altındada sadece serverin ip görünmüyor diger pc ler iplerini görebiliyorum modem üzerinde, sanırım modemle server arasında bir sorun var, yardımcı olurmusunuz

Edit ; REMOTE DESKTOP problemini cözdüm sorunsuz şekilde remote desktop ile baglanabiliyorum,
ama VPN baglantısı yapamıyorum

Gönderildi : 07/02/2009 03:15

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Neredeyse VPN ile ilgili bütün makaleleri okudum kafam iyice karıştı. Makalelerde yazan SSL VPN, IPSEC VPN, PPTP VPN, hangi VPN seçeneğini kullanmalıyım. İhtiyacım olan şu an için sadece 1 kullanıcın dışarıdan baglanıp dosya transferini yapmasını saglamak.

Sunucu yönetimi / Rol ekle kaldırdan VPN kurulumu yapmak istediğimde ekranda aşşagıdaki hatayı alıyorum,

Gönderildi : 07/02/2009 05:28

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Hatada Windows Firewall servisini durdurduktan sonra tekrar denemeniz gerektiğini belirtiyor.Bunu yaptınız mı?

Ve RT-211 kullanarak donanımsal VPN yapısını kuracağınızı zannetmiyorum.Bildiğim kadarı ile RT-211 modelinin vpn desteği yok.

Teşekkürler,

Gönderildi : 07/02/2009 13:59

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows Firewall servisini durdurdum o sorunu cözdüm dün gece ama hala kurulumu yapamıyorum, epey makale okudum gece,

server üzerinde vpn ayarlarını yapılandırmak için RRAS Kurulumumu yapmam gerekiyör önce, 2 tane ethernet kartım var şimdi nasıl bir ayar yapmalıyım örnek bir tablo verirseniz cok sevincegim. modem üzerinde ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor, dışarıdan server üzerindeki sadece 1 dosyaya ulaşımını saglamak istiyorum, lütfen yardım

Gönderildi : 07/02/2009 14:12

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Tekrar merhaba,

Vpn ile bağlanacak kullanıcı neler yapacak serverda?Nasıl bir erişimi olacak?

Madem yalnızca bir dosyaya ulaşmasını
istiyorsun,vpn kurmaktansa ftp server kur.Kullanıcı dışarıdan
ftp://ipadresi şeklinde bağlandığında yalnızca senin yetki verdiğin o
dosyayı görsün ve/veya değiştirebilsin.Bu yeterli olmuyor mu?

Gönderildi : 07/02/2009 14:21

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok hayır vpn server kurmam lazım

2 ethernet kartınında aynı modememi baglı olması gerekiyor ve biri ile rras mı yapmam gerek

teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 16:26

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

burada ki adımları 2003 server içinde uygula http://www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm

pptp için çatır çatır hizmet vermekte

Gönderildi : 07/02/2009 17:40

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

burada ki adımları 2003 server içinde uygula http://www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm

pptp için çatır çatır hizmet vermekte

bu tek ethernet kartlı server içşinmi biraz anlatabilirseniz konuyu

teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 18:44

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar sanırım ben en başta hata yapıyorumi şimdi ilk etapta fiziksel olarak ne yapmalıyım bunu yukarıdada sordum ama kimseden yanıt alamadım. 2 ethernet kartımın ikside modeme baglı olucakmı olmuyacakmı modemden hangi portu yönlendiricem

teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 19:20

(@eroldursun)
Famed Member

iki ethernet olmasına gerek yok linki uygula. tek ethernet kartı ile çalışır bi sorun omaz . linkteki gibi kuruluma başlarsın aygıt seçimi olan yere gelince birşey seçmeden devam et vpn yaptığın server ile aynı uygun aralıktan bir ip verdirirsin clienta iletişimle ilgili uğraşma diye söylüyorum (serverdan clienta/clienttan servera) pptp için modemden 1723 tcp portunu servera yönlendir kullanına vpn için bağlantı yapabilme hakkı ver.

Gönderildi : 07/02/2009 19:31

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

iki ethernet olmasına gerek yok linki uygula. tek ethernet kartı ile çalışır bi sorun omaz . linkteki gibi kuruluma başlarsın aygıt seçimi olan yere gelince birşey seçmeden devam et vpn yaptığın server ile aynı uygun aralıktan bir ip verdirirsin clienta iletişimle ilgili uğraşma diye söylüyorum (serverdan clienta/clienttan servera) pptp için modemden 1723 tcp portunu servera yönlendir kullanına vpn için bağlantı yapabilme hakkı ver.

verdiğiniz linki yaptıgımda server internete cıkamıyor. tek ethernet kartı ile

Gönderildi : 07/02/2009 19:49

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz linkteki işlemi xp de yaptım sorunsuz çalışıyo ama server 2003  de olmadı nedeni bilen yardımcı olabilirmi

Gönderildi : 07/02/2009 20:19

(@eroldursun)
Famed Member

2003 te olamayan nedir ? hata olarak ne geri dönüyor ?

Gönderildi : 07/02/2009 20:32

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

herhangi bir hata mesajı dönmüyor

bu ekrana geldiğimizde local de dahil olmak üzere bütün netwrkümüzle baglantımız gidiyor. ama ag baglantılarından yerel ag baglantısına baktıgımızda baglantı halen aktif görünüyor ama modemin arayüzüne bile ulaşamıyor

2 si ise şu an kurmaya çalıştıgım serverda alttaki ekran hiç gelmiyor. Evdeki sanal serverda denedim biraz önce onda bu ekran geliyor ama ondada yukarıdaki ekrana geldiğinde lan ve wan baglantıları gidiyor

Teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 20:52

(@eroldursun)
Famed Member

serverı mı client olarak ayarlıyorsun 3 tane 2003 ile denedim şimdi sorun olmadı.

internete girmiyor dediğin an ile normal anın route table nedir ?

eğer serverı vpn client olarak ayarlıyorsan oluşan bağlantı ayarlarından tcp/ip ayarlarına gel gelilmişi seç uzaktaki bilgisayarı ağ geiçidi olarak kullandaki işareti kaldır

Gönderildi : 07/02/2009 22:31

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server üzerine Vpn kurulumunu http://www.thurp.net/uzaktan-erisim-vpn-kurulumu-t3084.html?s=b81a4422bcfff6f096b4219d503d0d62&amp ; sayfasındaki yönergelre göre yaptım, evdeki sanal serverimda server 2003 enterprise forumlarda gezen deneme sürümümden yüklü ve kurdugum vpn sorunsuzca çalışıyor evde pikatel modemim var

işyerindeki asıl kurmam gereken serverada aynı şekilde kurulumu yaptım, işyerimde airties rt 211 adsl modem ve 2 adet ethernet kartım var bir tanesini disable ettim verdiğim limkteki yönergelerle bu serverada kurulum yaptım ama dışardan buraya baglanmak istediğimde 721 hatası alıyorum. 721 hatasını güvenlik nedeni ile oldugunu bir çok yerde okudum. ben bu serveri orjinal cd sinden yeni kurulum yaptım ve güvenlik ayarlarında herhangi bir degişiklik yapmadım. vpn için güvenlik ayarlarını yapmak için bana yardımcı olurmusunuz

Gönderildi : 07/02/2009 22:41

(@kaanumut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

serverı mı client olarak ayarlıyorsun 3 tane 2003 ile denedim şimdi sorun olmadı.

internete girmiyor dediğin an ile normal anın route table nedir ?

eğer serverı vpn client olarak ayarlıyorsan oluşan bağlantı ayarlarından tcp/ip ayarlarına gel gelilmişi seç uzaktaki bilgisayarı ağ geiçidi olarak kullandaki işareti kaldır

yok hayır vpn cilent olarak ayarlamıyorum ben 2 tane serverda denedim olmadı, benim server ların ayarlarında bir problem var sanırım tekrar deniyecegim sizin önerdiğiniz yolu, Şu anda yukarıdaki şekilde bir yol ile yaptım tek ethernet üzerinden vpn ama asıl  çalıştırmam gereken işyerindeki serveri çalıştıramadım bu yolla. ama evdeki problemsiz catır catır çalışıyor.

aldıgım 721 hatası ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim

Teşekürler

Gönderildi : 07/02/2009 22:51

Sayfa 1 / 2
Paylaş: