Forum

Network Alt yapısı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Alt yapısı hakkında önerileriniz

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
367 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Mevcut Alt yapıda bir yenilik yapmayı planlıyorum sizlerden önerilerinizi bekliyorum.

Mevcut yapı Cat6 ile yapılandırıldı. ama kapasite yetmediği için Fiber optik Omurga yapmak istiyorum. Kısaca Yapı hakkında bilg vermek gerekirse;

Bir merkez ve araları 3 km olan 2 nokta var. Merkeze bu iki nokta kablosuz olarak bağlantı yapmaktadır. bu 2 noktadan Kamera,ses,data bilgileri alınacak. Merkezin alt yapısını fiber 16 core yapıp ileriye dönük yapıp.Merkez içerisindede 4 noktadan fiber gelmektedir.Her noktadan 4 core olarak gelmektedir.Beniim burda yapmak istediğim sesi ayrı core datayı ayrı core kamera için ayrı core yapmak isityorum. bunun için ise her bir core için gigabit swict kullanmam gerekiyor. Sizlerin bu konuda önerileriniz nedir. Vlan yapmak daha mı mantıklı olur. Başka bir şey  aklıma gelmiyor

Gönderildi : 27/04/2010 00:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, yapı güçlü zaten. O yüzden hepsi için ayrı kullanmak yerine backbone bağlı ara switchlerle vlan yapmanız daha mantıklı olur gibi geldi. Sonuçta hepsi merkez üzerinden dışarı çıkacak değil mi? Merkezden çıkacaklarsa vlan, herkes ayrı ayrı bulunduğu yerden çıkacaksa, gbit switchler ile p2p götürün bence.

Gönderildi : 27/04/2010 00:40

Paylaş: