Forum

Fiber İnternetle Te...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiber İnternetle Tek Serverlık Datacenter Kurulur Mu?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
812 Görüntüleme
(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Elimizde şuan aktif olarak kullandığımız 1 adet VDS sunucu var.
VDS başlangıç için ideal bir tercih, tabi ki ilerleyen zamanlarda yeterli gelmiyor. Dedicated'a geçiş istiyorsunuz...
Dedicated Server fiyatlarına baktığımızda da VDS sunucudan 4 kat daha pahalı olarak görüyoruz...
Türk aklı olarak, kendi işimizi neden kendimiz çözmeyelim ki diye düşünüyorum 🙂

Bulunduğumuz firmada  Fiber internet mevcut. 

100 Mbps  Limitsiz  100 GB (Download)   50 GB (Upload)  109 TL

Bu hızlarda ek bir Fiber hattı daha almak istiyorum ki bizim internetimizden bağımsız olarak çalışsın.
Daha sonra Sabit IP alırım diye düşünüyorum.

Tabi hani olur mu bilmiyorum ama olursa 2 tane IP tahsis edilmesini isteyebilirim.

Daha sonraki düşüncemde, Server 2012 yada Server 2008 yükler, üstünede Firewall destekli bir antivirüs yazılımı kurabilirim.
Gerekli UPS güç kaynağımızda mevcut, bir kabinin alırım server'ı koyarım.

Tek server'ım mevcut, yaklaşık 20-30 kadar domainim var.

Herşey iyi hoş güzelde, sizce bu şekilde olabilir mi?

Gönderildi : 07/03/2014 19:45

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Türkcell Süperonline sağladığı fiber internetin, adsl internetten bir farkı yoktur.

Tek farkı adsl telefon hattından geliyor, fiber internet ortak fiber kutusundan cat5 kablo ile sağlanmaktadır.

2 teknolojide de kullanılan internet paylaşımlıdır, sadece size verilen pakette 5mbit upload limiti vardır. ADSL de olduğu gibi sadece tek statik ip sağlanmaktadır.

Üste belirttiğim gibi servis sağlayıcının size sağlamış olduğu modem, hosting vs hizmetleri sağlamak için yeterli değildir. Sizi yarı yolda bırakır..

Birde size verilen 100mbit internetin birde adil kullanım kotası olduğunu unutmayın.

Direk metro Ethernet fiber hattı veya ghdsl internet kullanırsanız, kendi bünyenizde bu işi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 09/03/2014 16:38

Paylaş: