Forum

Supporting IPv6 DNS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Supporting IPv6 DNS64/NAT64 Networks

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@CagriCelikbilek)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Kendi projelerime evimden hizmet veriyorum.(yurtdışı) İlk olarak basit bi cisco router ile başladım. Şuanda Fortigate 30E firewall ürününden aldım. Bu geçişle birlikte 2 problem ortaya çıktı.

1) Appstore, uygulamamı 2 kez "Supporting IPv6 DNS64/NAT64 Networks" uyumlu olmaması sebebiyle reddetti. Ayrıntı için bu linki verdiler:  https://developer.apple.com/library/content/documentation/NetworkingInternetWeb/Conceptual/NetworkingOverview/UnderstandingandPreparingfortheIPv6Transition/UnderstandingandPreparingfortheIPv6Transition.html

Eski router'da problem yok. Daha önce defalarca kez güncelleme yaptım. Şuanda uygulamamın güncelleştirilmesi için tekrar eski routerı takmak zorunda kaldım.

2) iOS uygulamasından web-servis bağlantısı yaptığım zaman ilk bağlantı her zaman boş dönüyor. İkinci bağlantımda data geliyor. Eski router'da bu problem yok. WAF ve IPS loglarına düşmüyor. Bu sebeple bu sorun birincisi ile bağlantılı olabilir diye düşündüm.

Bu 2 sebepten dolayı Fortinet cihazına tam geçiş sağlayamadım.

dipnot: Bunların dışında Web ve Windows Phone uygulamalarımda hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Gönderildi : 23/04/2017 15:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Fortide features altından ipv6'yi kapatmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 24/04/2017 12:37

(@CagriCelikbilek)
Active Member
Konu başlatıcı

Vasvi Bey merhaba,

Evet denedim. İlk başta kapalıydı.

Gönderildi : 24/04/2017 14:08

(@CagriCelikbilek)
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım aşağıda paylaştığım şekilde sorun çözüldü.

config system nat64

set status enable

set always-synthesize-aaaa-record enable

end

Gönderildi : 25/04/2017 17:17

Paylaş: