Forum

Fortigate 60D Yahoo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60D Yahoo mail sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@oguzhanbostanci)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Fortigate 60D sürümünü kullanıyorum ürünün arayüzünden web filtreleme işlemini gerçekleştirdikten sonra yahoo.com adresinin bozuk bir şekilde açıldığını farkettim arayüzden ayarları kontrol etmeme rağmen düzelmedi resimdeki gibi oluyor özellikle mail kullanan kullanıcılar maillerine erişim sağlayamıyor fortinet üzerinden mail kısıtlaması yapılmadı çözümü nedir? yardımcı olurmusunuz. 

teşekkürler. 

[url= http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vp31k.jp g" target="_blank">http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vp31k.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 19/12/2013 11:32

(@oguzhanbostanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

önemli bir konu yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.

Gönderildi : 19/12/2013 16:21

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

(@oguzhanbostanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu problem için önceden bu konuyu araştırdım denedim fakat olmadı farklı çözüm önerileri olur diye konu açmıştım teşekkürler.

Gönderildi : 19/12/2013 17:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

login.yahoo.com ve mail.yahoo.com adreslerini web filtrelemeden haric tutma şansınız varmıdır

çözüm olmasa bile çözene kadar zaman kazandırır size  

Gönderildi : 19/12/2013 17:29

(@oguzhanbostanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tutma gereği duymadan giriş yapabildim sorunsuz açıldı ayrıca fortinetin sürümünün güncel olmadığını gördüm ilk vermiş olduğunuz linkte 5.05 ve üstü sürümleri için geçerli olduğu içinde haliyle yaptığım tüm işlemler eski sürümde geçerli olmadı yardımlarınız için teşekkür ederim yeni sürüm güncellendiğinde ssl olayını da yaparsam geçici çözümede gerek kalmayacağını düşünüyorum. 

Gönderildi : 19/12/2013 18:38

(@oguzhanbostanci)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yanılmışım cache temizliği yapınca vermiş olduğunuz linklerden de sayfa tam açılamıyor yahoo.com aslında filtre ayarı dışında tutuluyor yine de kontrol etmekte fayda olacak kesin çözüm için update edildikten sonra ssl eklemek olacak teşekkürler 

saygılar. 

Gönderildi : 19/12/2013 18:50

Paylaş: