Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2010 sp1 yardım

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@volkanyasar)
Gönderiler: 107
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba biliyorum forumda bu konu ile açılmış bir sürü konu mevcut bakmadığım yer kalmadı ama ben server 2008 r2 sp1 li active directry ve dns yapılandırması yapılmış bir server a exchange server 2010 kurulumu yaptım dns kayıtlarınıda açtım tum ayarları yaptım bildiğim kadarıyla forumlarda anlatımlara baktığımda farklı şekilde anlatan çok kişi var ben dışardan explorer uzerinden owa ya giremiyorum port yönlendirmeleride yaptım dışardan girmek isteğimde sertifa hatası geliyor devam et dediğim de ise gelmiyor localden girebiliyrom mail alış veriş de yapamaıyorum bu işin ustadlarından istediğim exchange server kurulmadan önce yapılması gerekenler kısacası dns ayarları kayıtları burda yanlış yapıyorum tahminimde çözemedim olayı yadım edicek arkadaşlara şimdididen teşekür ederim.

Gönderildi : 23/06/2012 01:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

exchange management console tarafında owa ayarlarında sadece host name mi yoksa tum dns ismimi var kontrol edebilirmisiniz ?

Gönderildi : 23/06/2012 02:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İçerden ulaşabiliyor, dışarıdan ulaşamıyorsanız dns ayarları ya da fırewall ayarlarını kontrol etmek gerekir. 443 portu açıkmı? Sertifika uyarısı, sertika olmadıgından veriyordur. Ya localda ca kurup oluşturmalı ya da authority bir sertifika assign etmelisiniz.

Gönderildi : 23/06/2012 04:31

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dediklerinizi bügün kontrol edip yapıcam sonuçlanınca yazarım.

Gönderildi : 23/06/2012 11:32

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kontrol leri yaptım ama yinede olmadı dışarıdan owa ya bağlanamıyorum.aşagıki linkte dns kayıtlarım mevcut ayrıca turkticaret.net hosting mail adresi aldım yönetim panelininden alan adı düzenle kısmından dns kayıtlarını değiştir kısmana ne yazmam gerekiyor tam olarak her şey test amaçlı olarak yapıyorum turkticaret aldığım adres netkommai.com ben server 2008 r2 sp1dc kurulu olan makinede exchange server 2010sp1 kurulu yaptım burda domain isminin bi önemi yok her hangi bi domain ismi olarak kurabilirmiyiz yoksa domain i netkommail.com olarak mı kurucam yardımlarınızı bekliyorum şimdididen teşekur ederim .

Gönderildi : 23/06/2012 17:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

elbette netkommail.com 

Gönderildi : 23/06/2012 21:31

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

peki exchange server 2010 aynı domain yüklü makinede kursam olur deilmi tek bi tane sunucu server var çunki ayrı ayrı makinelere kurulum yapmak şartmı ?

Gönderildi : 23/06/2012 22:57

(@volkanyasar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hosting alan adımı turkticaret net üzerinden aldım  2 gündür yönlendirme olmadı bana önerebilceğniz bi site adı varmı yada exchange server için adsl kullanarak dışardan içerden mail alıp gönderebilceğim gecici test amaçlı olarak ne kullanabilirim eposta adresi.

Gönderildi : 24/06/2012 16:05

Paylaş: