Forum

exchange 2007 kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 kurulum ile alakalı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@ZeynelHakanBAYINDIR)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

selamlar arkadaşlar,

yapımızda active directory ve exchange 2007 mevcuttu. bu iki makinada hyper-v üstünde sanal makina idi. belli bir süre önce exchange 2007 kullanımını durdurmuştuk ve sanal makinayı silmişitk sadece active directory vardı çalışan. öbür hafta tekrar exchange serveri localde kurmayı planlıyoruz mevcut active directoryi kullanarak. exchange makinasını yapımızdan kaldırırken herhangi bir uninstall yöntemi kullanmamıştık direk makinayı kapatıp silmiştik hyper-v den. şimdi tekrar kuracağımız zaman herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım direk kurulumu gerçekleştirsem sanal makina oluşturup bir çakışma veya bir sorun yaşatır mı bana? bu arada active directory server 2003 standart x64 işletim sisteminde kurulu.

teşekkür ederim 

Gönderildi : 16/02/2011 17:12

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Uninstall yöntemleri ile silmediğiniz için mutlaka size problem çıkaracaktır. Mevcutta bir Exhcange göreceğinden kesin problem olacaktır. Özellikle AD attribleri ve konteynerlar problem gösterecektir.

Exchange manuel remove işlemleri uygulayıp önce mevcut yapınızı temizleyin. Daha sonra kurulum işlemlerini yapınız. Lütfen bu işlemlerden önce sisteminizi yedekleyiniz. Manuel temizleme işlemlerinde geri dönülmeyecek sorunlar ortaya çıkabilir.

Gönderildi : 16/02/2011 18:15

(@ZeynelHakanBAYINDIR)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim öncelikle bunun için bir makale veya döküman var mıdır acaba daha önce bu işlemi yapmadım çünkü hiç. araştırma yapıyorum ama henüz net bir makaleye rastlayamadım

Gönderildi : 16/02/2011 18:47

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Kurulum ve konfigürasyonla ilgili makale var. Ancak kalıtıları temizlemekle ilgili microsoft sitesinde KB bulabilirsiniz.

Gönderildi : 17/02/2011 17:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

adsiedit ile Exchange serve rorganizasyonuna ait olan herşeyi silin. eğer silmeden yeni kuruluma başlarsanız kurulum sihirbazı organizasyonda exchange var diyecek ve o exchagne serverı arayacak o yüzden temizlik işlemini yapmalısınız.

temizlik işleminden sonra yeni kurulumu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

kolay gelsin 

Gönderildi : 17/02/2011 20:12

Paylaş: