Forum

Exchange server a t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server a terminal server a bağlanamama

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
323 Görüntüleme
(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

The security database on the server does not have a computer account for this workstation trust ralationship

hatası alıyorum acaba n anlama geldiğini bilen var mı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2011 19:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle aramıza hoş geldiniz, lütfen güzel Türkçemizi güzel kullanalım. Ben konu başlığını görünce ne olduğunu anlayamadım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2011 20:05

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Sorunuz anlaşılır değil.Ortam ve sorun hakkında ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.

Gönderildi : 09/02/2011 20:06

(@huseyintemiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Biraz acele ettim. Terminal server ile exchange server'a bağlanmak istediğimde yukarıdaki hata mesajını veriyor.

Makineyi domain de göremiyorum. Ayrıca domain admin ile log in olamıyorum. Aynı hatayı verdi.

Makinenin kurulum sırasında verilen admin şifreside biinmiyor.

Gönderildi : 09/02/2011 20:42

(@huseyintemiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Makineyi save mod ta açtım. HTML kullanıcısını lokal admin yapıp domainden çıkarıp tekrar aldım.

Yaklaşık 45 dakikadır exchange server'ın açılmasını bekliyorum.

Bakalım açılınca n olacak.

Gönderildi : 09/02/2011 22:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Bu hatanın sebebi, domain' e alınmış ancak bir nedenle domain den düşmüş bir makinede domain ortamı için logon olmaya çalıştığınızda alırsınız. Yani makine hesabınızın resetlenmesi gerekmektedir. Eğer bu bir exchange server ise ve domainden çıkardı iseniz zaten yanlış bir yol izlemişsiniz. Exchange Server makinesi domainden çıkardığınız anda servisleri ad ye ulaşamadığı için açılmayacaktır. AD üzerinden makine hesabını bulup resetleyin ve makineyi domain' e tekrar almayı deneyin

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/02/2011 12:09

(@huseyintemiz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Makine domainde olmadığından domain kullanıcıları ile log in olamadım. Ben de save modda açıp HTML kullanıcısını lokale ekleyip admin grubuna alıp restart ettim. makine yaklaşık 2.5 saat applying settins de kaldı. Bende DC yi kapattım. DC kapanınca CTRL+ALT+DEL ekranı geldi. Lokal admin ile login oldum. Önce domainden çıkarıp daha sonra geri aldım.Ancak domaine girdikten sonra log in ekranı gelmedi applying settings de takılı kaldı.Tekrar DC yi kapattım Domain hesabı ile log in oldum. Firewall'ü kapattım ve Active directory users and computers den makinenin özelliklerine girdim.Member of tabına tüm exchange ile ilgili tanımlamaları ekledim.Kapatıp açınca DC açık olmasına rağmen hemen log in ekranı geldi.Şimdi çok iyi çalışıyor.Hazır imkan varkende updateleride yaptım."Önemli olanları tabii".

Teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/02/2011 14:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geçmiş olsun ve geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 11/02/2011 20:39

Paylaş: