Forum

Contact List oluştu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Contact List oluşturma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Bazı iş ortaklarımıza (ortalama 10 adet) sürekli mailleşiyoruz, Çalışanları sürekli bu dışarıda bulunan 10 kullanıcının mail adresini yazmasında bir grup altından contac olarak tanımladığım dış mail adreslerine gönderim yapabilsinler istiyorum,

Bu adresleri birbirini listede görmesinler istiyorum, Tek grup olsun bir isim veriyim, mail gönderiminde o gruba gittiğinde maili alan kullanıcı diğer adresleri okuyamasın.

Bu şekilde bir işlemi hangi işlemleri yaparak çözebilirim

Sistem : Exchange 2003 + SBS 2003

Teşekkürler

Gönderildi : 02/10/2009 20:09

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

Bu konu için Active Directory de bu yazıştığınız kişilere birer contact hesabı yarattıktan sonra bir distribution grup yaratıp bu contactlarıda bu distribution gruba member yaparsanız bu istediğinizi sağlamış olursunuz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/10/2009 00:37

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Cenk Bey merhabalar;

Hocam adım adım yazmanız mümkün mü?

1- Contacları SMTP olarak tanımladım
2- Sağ buton --> new --> Group dedim ve distribution group dediktan sonra ona bir mail hesabı tanımlıyorum
3- adres listemde nerede göreceğim bunu,

Teşekkürler

Gönderildi : 03/10/2009 02:33

(@cenkbalci)
Gönderiler: 72
Trusted Member

Merhaba,

Siz distribution grubu tanımladıktan sonra oluşturmuş olduğunuz contactları bu gruba grubun properties inden add member diyerek ekleyin.

Siz bu işlemi yaptıktan sonra AD replikasyonu bittiğinde adres listenizde bu mail grubunun otomatik olarak gözüktüğünü göreceksiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/10/2009 00:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

teşekkürler hocam çok açıklayıcı olmuş.Bende az kalsın makale linki veriyordum sistem 2003 müş:(

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/10/2009 02:25

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam çok açıklayıcı olmuş.Bende az kalsın makale linki veriyordum sistem 2003 müş:(

Evet bu şekliyle çalıştırdım çok teşekkür ederim Hocam.

RIZA arkadaşım makalenin linkini alabilir miyim lütfen.

Gönderildi : 05/10/2009 01:42

Paylaş: