Forum

Maıl ıletılemedı ıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Maıl ıletılemedı ıletısı

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sayın hocalarım merhaba;

Yapımda Exchange 2007 bulunmakta.Dısarıdan inboxıma gelen tek bır maıl adresınden bana yada sırkettekı herhangı bı kulanıcıya maıl atıldıgında bu dısardan maıl atan kısıye "maılınız ıletılemedı" ıletısının gıtmesını saglayabılırmıyız.Yanlız bu tekbır adres ıcın olmalı.Bu konuda yardımlarınızı rıca ederım.

saygılarımla

Gönderildi : 12/08/2009 17:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Sorunuzdan hiçbirşey anlamadım.

lütfen sordugunuz soruyu 2 defa okuyup tekrar daha anlaşılır şekilde yazabilir misiniz.

Gönderildi : 12/08/2009 18:26

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam bıraz karısık haklısınız ozur dılerım.

hocam yapımda exchange 2007 var.bendekı kurulu olan outlook a dısarıdan [email protected] adresınden maıl gelıyor.Bu adresten bıze maıl geldıgınde bu maılı atan kısıye "Maılınız ıletılemedı Iletısı" nın gıtmesı  ıstenıyor.Yanı sız bana kendı maıl adresınızden maıl atıyorsunuz ve ben sadece sızden maıl geldıgınde sıze "Maılınız Iletılmedı Iletısı" nın gelmesını ıstıyorum

gondrenın maıl adresı:[email protected](sızın maıl adresınız)   gonderılen maıl adresı:[email protected] (benım maıl adresım)

gonderenın alması ıstenılen ıletı"Maılınız ıletılmemıstır"Bana maıl gonderdıgınde bu ıletıyı alsın.Boyle bı uygulama yapabılmemız mumkunmudur.

saygılarımla

Gönderildi : 12/08/2009 18:58

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Alternatif olarak aklıma gelen bir yol;

Outlook üzerinde kural oluşturarak gelen mailin için bir kural oluşturup sildirebilirsin, tekrar gönderene iletebilirsin.

Farklı kural seçenekleride olabilir. Hiç olmazsa böyle deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 12/08/2009 19:52

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

pekı bu kuralı nasıl olusturmam gerekıyor.Sıze zahmet bıraz daha ayrıntılı acıklayabılırmısınız

saygılarımla...

Gönderildi : 12/08/2009 19:57

(@kaantekkol)
Noble Member

Outlook programı üzerinde Araçlar -- Kurallar ve Uyarılar bölümünden -- Yeni Kural -- Boş Bir Kuraldan başla diyerek kendi bilgisayarında denemeler yapmanı tavsiye ederim. Sonrasında diğer kullanıcılar için uygulama adımına geçebilirsin.

Bunları bir dene, takıldığın yer olursa yardımcı oluruz. 

Gönderildi : 13/08/2009 10:55

(@sis_netdesk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam onclıkle gostermıs oldugunuz ılgıden dolayı tesekkur ederım.

hocam soyledıgınız gıbı ınceledım.Hocam ancak karsı taraf bana maıl attıgında benım almasını ıstedıgım ıletıyı almıyor.Template mı yazmam gerekıyor acaba.

Gönderildi : 13/08/2009 20:15

(@kaantekkol)
Noble Member

Outlook programı üzerinde Yeni Bir Mail açıp Farklı Kaydet seçeneği ile o mail iletisini şablon olarak kaydediniz. Kuralda o kaydettiğiniz şablonu seçip göndermeyi deneyiniz.

Gönderildi : 14/08/2009 11:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Türk Telekom bazı yerlerde 25 olan smtp portunu 587 ye çekti. Portu değiştirdiniz mi?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/08/2009 19:16

(@kaantekkol)
Noble Member

Uğur Bey

Arkadaş "mail iletilemedi" olarak istediği bir kullanıcı tarafından mail kendisine ulaştığında hata mesajı göndermek istiyor. 

Sanırım siz soruyu karıştırdınız. 

Gönderildi : 17/08/2009 10:53

Paylaş: