Anasayfa » Forum

Dell CacheCade ve F...
 

Dell CacheCade ve FastPath hakkında.  

  RSS
Salih Deveci
(@salihdeveci)
Üye

Arkadaşlar selamun aleyküm. Dell'in bazı Raid denetleyicilerinde desteklediği  Cachecade ve Fastpath teknolojileri konusunda Dell Türkiye ve destek sayfalarından tatmin edici bir cevap bulamadım. Bu iki özelliği destekleyen Raid denetleyicilerde bu özelliklerin nasıl etkinleştirileceği konusunda tecrübeli arkadaşımız varmı acaba ?

Alıntı
Gönderildi : 08/02/2019 1:20 pm
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye
Hakan KAPLANOGLU
(@hakankaplanoglu)
Üye

Selamlar,

 

Raid kartların specsheetlerine ulaştığınızda Optional SSD optimization altında istediğiniz özelliklerin desteklenip desteklenmediğini görebilirsiniz.

 

CacheCade is a standard feature on, and only available with, the PERC H700 / H800 1 GB NV Cache and PERC H710 / H710P / H810 RAID controllers.

FastPath Dell PowerEdge RAID Controller (PERC) 9 series

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2019 5:51 pm
Salih Deveci
(@salihdeveci)
Üye

Cevabınız teşekkür ederim arkadaşlar. Youtube'da ki video ve dökümanı daha önce incelemiştim. Fakat videoda ki cachecade yapılandırmasında cachecade yapılan disk Raid yapılacak yapıdan ayrılıyormu ? 4 disk ile raid 10 yapıp cachecade aktif etmek istediğimizde cachecade için 5. bir diskemi ihtiyaç duyuyoruz ? Fastpath ile ilgili raid ayarlarında ne yapılması gerekiyor gibi pratik bilgilere erişemedim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2019 7:15 pm
Paylaş:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol