Forum

Para Birimi Farklı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Para Birimi Farklı Görüntüleme Sorunu Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,111 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 491
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
MVC Üzerinde Geliştirdiğim Ekranda Katkı Paylarını Toplayıp, Bütçe İle Bölünerek Yüzde Değeri Hesaplanmaktadır,

Screenshot 6

Yalnız Kendi Ortamım Üzerinde Hesaplama ve Yüzdelik Olarak Bir Sorun Görülmemektedir, Sağ Tarafta İstediğim Şekilde Sol Taraftaki Değerin Yüzdesini Göstermektedir.

Screenshot 7

Ama Plesk Host Sunucum Üzerinde Çalıştırdığımda Hesaplama Tarafında Fazladan 00 Eklenilerek Sonucu Göstermektedir ve Bazı Virgül ve Nokta Gibi Ayıraçları İptal Etmektedir,

Screenshot 8

Burada Sorunu Nasıl Tespit Edebilirim ve Nasıl Çözümleyebilirim ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 24/10/2020 10:48
Konu Etiketleri

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Windows Region ayarlarıyla ilgili bir sorun sizinki. Büyük ihtimalle local de Türkçe ayarları var plesk sunucunuz da ingilizce.

Denetim masası bölge ayarlarında para birimi ayarlarını değiştirin ingilizce yapın veya nokta ile virgülün yerini değiştirin sizdede bozulacak. Bu ayarlara göre yapın kodunuzu pleske atın çalışacaktır.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 24/10/2020 10:57

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 491
Prominent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @aliuysal

Windows Region ayarlarıyla ilgili bir sorun sizinki. Büyük ihtimalle local de Türkçe ayarları var plesk sunucunuz da ingilizce.

Denetim masası bölge ayarlarında para birimi ayarlarını değiştirin ingilizce yapın veya nokta ile virgülün yerini değiştirin sizdede bozulacak. Bu ayarlara göre yapın kodunuzu pleske atın çalışacaktır.

Geri Donusunuz ve Cevabiniz İcin Tesekkur Ediyorum,

Yalniz O Sekilde Durumu Cozumlemek Biraz Uzun Olucakti ve Olasilik Dusuktu,

Farkli Bir Sekilde Arastirdigimda Makina Kulturunu Aldigi İcin Sorun Yasandigini Gordum, Region Ayarlamasi Yapmadan web.config İcerisine Asagidaki Gibi Ekleme Yaparak Kultur Ayarini Sabitleyebilirsiniz,

<system.web>
<globalization culture="tr-TR" uiCulture="tr-TR" />
</system.web>

Gönderildi : 24/10/2020 20:03
Ali UYSAL and Ali UYSAL reacted

Paylaş: