Forum

Cisco 2014 Yılı Ort...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco 2014 Yılı Ortası Güvenlik Raporu

Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Bilgisayar korsanları zamanlarının tamamını zayıf bağlantıları bulmak, bunları kendi çıkarları için kullanmaya çalışmakla harcar. Bu çaba internetin hızlanması ve sosyal-bağlı ağlarlarla insanların interneti gündelik hayatlarının ayrılmaz parçası haline getirmesi ile her geçen gün büyümektedir.

Cisco görülen bu internet açıkları, ağ zayıflıkları ve mevcut güvenlik açıklarının farklı türleri hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için "Cisco 2014 Yılı Oratsı Güvenlik Raporunu" yayınladı. Cisco bu yayın ile kullanıcıyı bilinçlendirerek saldırı sayısını azaltmayı ve güvenlik zaafiyetlerinden doğan sistem kırılmalarının önüne geçmeyi planlıyor.

Raporun tam metin haline aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

http://selim.guraksin.com/wp-content/uploads/2014/08/SecurityReport_Cisco_v4.pdf

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 06/08/2014 19:22
İbrahim DOĞAN
(@ibrahimDOGAN)
Üye

Selim Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Başlıkları okudumda biraz rapor niteliğinde olmuş gibi biraz daha yönlendirici update beklentileri içerisindeydim açıkcası. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/08/2014 20:22
Selim GÜRAKSIN
(@SelimGURAKSIN)
Üye

Takip ettiğim kadarı ile bu ara update yok. Bu ara sadece CCNP ve CCNA eğitimlerinin müfredat güncellemeleri var 🙂 Zaten rapor olarak hazırlanmış doküman. Kullanıcılara "en çok nerden vuruyorlar" ı anlatmışlar. Buna göre de ayağınızı denk alın diyorlar sanki 🙂

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 07/08/2014 20:16
Paylaş: