Forum

Acronis true image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis true image 2013-Recovery sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,046 Görüntüleme
(@MuratPURALIGiL)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;
Acronis 2013 ile daha önce yedeğini aldığımız bir makinenin image'ını başka bir makineye yüklemeye çalışıyorum.

Öncelikle 500 GB lık diskimi 2 ye bölüyorum.(bir windows CD si ile.) Sistem reserved ile beraber 3 bölüm oluşturuyor.
Sonrasında acronis ile ilgili image ı seçip yüklemeyi yapıyorum.(system reserved sürücüsüne C , ilk partitiona da otomatik olarak D adını atamış oluyor.Bu nedenle D ye İmage atıyorum.)Yükleme tamamlanıyor.

Fakat Yeniden başlattığımda "Bootmgr" yada "Mission Operating System" hatalarını alıyorum.Onarmayı denedim sonuç olumsuz,HDD mode unu IDE yapmakta çözüme ulaştırmadı.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/07/2014 20:58

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Murat Bey 

Sorun System Reserved bölümünü C olarak görmesi gibi görünüyor.Windows C sürücüsünü boot volume olarak gördüğü için o bölümde bootmgr dosyasını bulamadığını düşünüyorum...

Gönderildi : 21/07/2014 08:11

(@MuratPURALIGiL)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun ilginç bir şekilde çözüldü.

1-)Windows7 Cd'si  aracılıgı ile  partitionlara ayırdım.(C:system reserved , D:1.partition ve E:2.partition...)

2-)Acronis ile D partitionında image başlatıp, iptal ettim ve tekrar Win7 CD si ile silinen partition alanını yarattım.(image iptal edildiğinde ilgili part silindiğinden...) 

3-)Sonrasında Acronis ile tekrar image'ı D de başlattım ve restart sonrasında işletim sistemine ulaştım.

Sanırım ilgili Boot MGR dosyasını ; siline partitionı tekrar yaratma işleminde doğru bölüme atmasıyla çözülmüş oldu.

--Semih hocam cevap için teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 21/07/2014 14:50

Paylaş: