Forum

Pdf kaydet ve yazdı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pdf kaydet ve yazdır

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,749 Görüntüleme
(@suleymanozyurt)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Pdf olarak istediğim belgeyi kaydedecek ve sonrada istediğin yazıcıya belgeyi gönderecek yani kullanıcıya birşey sormadan işlem yapacak bi pdf oluşturma programına ihtiyacım vardır. önerilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 18/12/2013 11:36

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Primo PDF. Ama kullanıcıya birşey sormama gibi birşey yok. Hiç olmadı oluşturulacak PDF 'in dosya adı sorulur.

Gönderildi : 18/12/2013 12:06

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tabi dosya adını gireceğiz ama kaydedip varsayılan yazıcıya çıktıyı kendisimi gönderiyo bu program ?

Gönderildi : 18/12/2013 12:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Eğer bilgisayarınızda bir pdf reader programı varsa bunu Excel ile de yapabilirsiniz. İstediğiniz isimle kaydedip istediğiniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. 

Gönderildi : 18/12/2013 12:55

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben tam açıklayamadım sanırım

istediğim tam olarak şu

kullanıcı bir dökümana yazdır komutu versin

döküman pdf creator programı ile bir dosya oluştursun

dosyaya adını kullanıcı verisn

döküman oluştuktan sonra program otomatik olarak default yazıcıya çıktıyı kendi göndersin

yani kullanıcı sadece pdf oluştur komutu ve dosya adını versin istiyorum.

Gönderildi : 18/12/2013 13:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

[b]PdfCreator[/b] programı yüklü ise bu istediğinizi [b]Excel[/b] ile yapabilirsiniz.

Aşağıdaki download adreslerindeki Excel dosyalarını indirip kullanabilirsiniz. 

Tüm Sayfaları Tek PDF Dosyasına Çevirme
 Tüm Sayfaları Ayrı Ayrı PDF Dosyasına Çevirme
 Aktif Sayfayı PDF Dosyasına Çevirme

[url= http://www.upload.gen.tr/d.php/www/KifFM/Aktif-Sayfayi-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar.html ]Aktif-Sayfayi-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar indir[/url] 

[url= http://www.upload.gen.tr/d.php/www/0R1jU/Tum-Sayfalari-Ayri-Ayri-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar.html ]Tum-Sayfalari-Ayri-Ayri-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar indir[/url] 

[url= http://www.upload.gen.tr/d.php/www/9Jlji/Tum-Sayfalari-Tek-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar.html ]Tum-Sayfalari-Tek-PDF-Dosyasina-Cevirme.rar indir[/url] 

■ Ya da ayıca yine [b]Excel[/b] kullanılarak aşağıdaki yol ile de yazdırılabilir. Tabi bunun için yazıcı olarak pdf creator seçilmeli.

Örnek olarak C sürücüsü altındaki murat.txt dosyasını yazdırdım, siz bu dosya yolunu kendinize göre düzenleyebiliriniz. 

Bahsettiğim dosya yolunu değiştirdiktne sonra bu kodları Module içerisine yapıştırıp F5 tuşuna basın.. 
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd _
        As Long
, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As _
        String
, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Public Sub DosyaYaz
(FileName As String)

Dim X As Long
     X 
= ShellExecute(FormName, "Print", FileName, vbNullString, 0&, SW_SHOWNORMAL)
End Sub

sub yazdir
()
dosyayaz "c:\murat.txt"
end sub

Gönderildi : 18/12/2013 13:51

(@suleymanozyurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

istediğin tam da bu değil

cevaplarınız için çok sağolun arkdaşlar

tam anlatamadım herhalde 🙂

ben pdf kaydetme sorunum yok onu zaten çetili programlarla yapabiliyorum.

benim 3 party bi programım var netsis tarzı bundan çıktı alırken pdf kaydedebiliyorum pdf creator sayesinde 

fakat benim isteğim asıl bu aşamadan sonra

ben pdf kaydolsun bu aradada benim istediğim yazıcıya print göndersin istiyorum .

yani kullanıcı sadece  ctrl+p yapıp çıktı alacak hemde belirtilen bi dosyaya dosya kaydolacak.

yardımıznız için çok teşekkürler

Gönderildi : 18/12/2013 14:39

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

böyle bir program olduğunu zannetmiyorum. işlem yapılan dosyayı dosya yolu nereye kaydedeciğini sormayacak ama bir yere kaydedecek sonra network üzerindeki yazıcıları tarayacak uygun olanı bulacak ve yazdıracak. bu işlemi basit bir programdan istemek biraz mümkün görünmüyor.

Gönderildi : 18/12/2013 19:20

Paylaş: