Forum

Kaspersky Policy ay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Policy ayarları

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Administrator kit üzerinden yeni policiy oluşturdum.aktif ettikten sonra worksitationlarda düzgün bi şekilde dağıldı çalıştı.. gereksiz bi bölümüde kurala dahil ettiğimi farkettim.önce policy inactive edip sonrada sildim.!Ama policy halen çalışıyor .çalışıpta görünmeyen bu policy nereden tekrar silip yada güncelleyebilrim.şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/07/2010 16:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Pc veya Servisleri restart ettiniz mi?

Gönderildi : 07/07/2010 16:31

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bilgisayarlar ve sunucuyu restrart etmiştim.çözüm olmadı.

Gönderildi : 07/07/2010 17:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kuralımızın özelliklerinde “Settings” sekmesine ilerleyin ve hemen altında yer alan seçeneklerden değiştirmek istediğiniz modülü seçip ilgili değişikleri yapabilirsiniz. Uyguladığınız bu değişiklikler kullanıcı bilgisayarına birkaç dakika içerisinde gönderilip değiştirilmiş kural işlemeye başlayacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/07/26/kaspersky-anti-virus-admin-k_3101_t.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/09/kaspersky-businessspace-security-v6-b-l-m-2.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/09/kaspersky-businessspace-security-v6-b-l-m-3.aspx  

Makaleleri inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 08/07/2010 17:59

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Policy bulabilsem düzenleyeceğimde ..

Gönderildi : 08/07/2010 21:56

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Policy incative ettiyseniz, pasif olacağından clientlar etkilenmemli. Bu durumda server tarafında application loglarda hatalar var mı? Yeni bir policy yazarak dağıtın. Eğer sakıncası yok ise Admin Kit'i uninstall edip, yeniden kurma yoluna gidebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.  

Gönderildi : 10/07/2010 17:47

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yeni kural yoladım düzeldi teşekkür ederim.eskiyi kaldırıp son versiyon admin kit yüklesem sorun olurmu.lisans yada başka bi sorun çıkartırmı.

Gönderildi : 12/07/2010 19:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle mesajınızı geç gördüm o yüzden siz ben görene kadar çözümü bulmuşsunuz. Ancak ekleyeyim not olarak bir yerlerde aklınızda olsun diye söylüyorum. İnactive ettiğiniz bir policy sildiğinizde kullanıcılardan silinmez onlarda pasif olarak kalır. Yeni bir policy hazırlayıp üzerine basarsanız eskisi silinmiş olur. Bu şekilde düzeliyor.

Yeni versiyona geçişte herhangi bir lisans eksikliği yaşamazsınız ancak yeni versiyona geçişte bir kaç detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin geçiş yapmadan önce yedek almalısınız. Sonra clientlerde de agent versiyonun da yenilenmesi gerekiyor zira yeni admin kit paneli eski agentları desteklemiyor. Daha sonra yeni versiyonu kurabilmeniz için eski adminkit kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra yenisini kurduğunuzda yedekten geri dönebileceğiniz gibi yeniden yapılandırma da yapabilirsiniz.

Son olarak eğer clientlerdeki versiyonlarda 6.0.1212 ise bunu 6.0.1224 de geçirin. Birçok hata ve event viewerdaki hata mesajları düzeltilmiştir. Özellikle event viewera sürekli düşen MxMbr hata mesajını düzeltmişler.

Gönderildi : 12/07/2010 20:46

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Kaspersky Admin Kit uzmanı Rafet Hocam detaylı açıklamayı yapmış =) Geçmiş olsun.

Gönderildi : 13/07/2010 01:03

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Yeni versiyona geçişte bir kaç detaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin geçiş yapmadan önce yedek almalısınız  Daha sonra yeni versiyonu kurabilmeniz için eski adminkit kaldırmanız gerekiyor.

Rafet Hocam Administrationkit 6.0 ın üzerinde  upgrade  yapılmaktadır ve sorunsuz  çalısmaktadır Klbackup.exe ile  yedek  almak muhakkak gereklidir.Ayrıca policy'i silmeden editleyip problemi  çözebilirdiniz. 

Saygılar

Gönderildi : 13/07/2010 02:39

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Eğer ben yanlış okumadıysam arkadaş sorusunda inactive ettiği policy'yi silmiş o yüzden policy edit etme şansı kalmıyor. Yeniden policy oluşturması gerekiyor.

Adminkit 6.0 kaldırmadan üzere update ederseniz ilerde sorunlar yaşarsınız. Örneğin admin kit 8.0 açılmaması gibi.

Gönderildi : 13/07/2010 12:15

(@VeyselUYAR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rafet hocam güzel bilgiler saolun ,güncelleme sonucunuda paylaşırım.teşekkür ederim

Gönderildi : 13/07/2010 21:23

Paylaş: