Forum

Eset smart security...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eset smart security mi antivirus mü?

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
653 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 30 kullanıcılı bir firmamız var. Symantec Corp 9 vardı. Şimdi yeni bir antivirus alınacak. Endpoint hem pahalı hem burda bilgisayarlar onun için yetersiz. Eset almayı düşünüyoruz. 2 ürün farkını anlamadım. Eset smart security ve antivirus, antivirus smart security'un nerdeyse 2 katı fiyatı, smart security alsak yeterli olur mu acaba?

Gönderildi : 13/11/2009 12:44

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

yanlış bilmiorsam smart security de firewall var eğer sistemde zaten bir firewall varsa gerek yok diye düşünüyorum

bu arada kaspersky fiyatı da almanızı tavsiye eder kurulumda da yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 13/11/2009 12:53

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Çok aktif kullanılmasa da isa server var. Fakat şöyle birşey firewall varsa gerek yok diyorsunuz. Ama diğer ürün bunun 2 katı bu işimi görür o zaman heralde.

Gönderildi : 13/11/2009 12:56

(@sercancokyegit)
Reputable Member

http://www.nod32.com.tr/kurumsal_surum.asp

http://www.nod32.com.tr/k_u.asp

Yukarıdaki 2 link de ürünün özelliklerini karşılaştırmanız mümkün çok fazla incelemedim ama firewall ile antispam özelliği olmadığı ilk dikkatimi çeken nokta oldu.Pop3 olarak mail çekiyorsanız gerekli olacaktır ama exchange server kullanıyorsanız ve önünde bir antispam çözümü varsa eset antivirüs yeterli...

Gönderildi : 13/11/2009 13:01

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Merhaba 30 kullanıcılı bir firmamız var. Symantec Corp 9 vardı. Şimdi yeni bir antivirus alınacak. Endpoint hem pahalı hem burda bilgisayarlar onun için yetersiz. Eset almayı düşünüyoruz. 2 ürün farkını anlamadım. Eset smart security ve antivirus, antivirus smart security'un nerdeyse 2 katı fiyatı, smart security alsak yeterli olur mu acaba?

Virüs almak yeter arkadasım.Zaten firewall olanı alırsan bir sürü dert..:) Herşeyi kısıtlıyor, Paylaşımlar başın derde girer.Server lara kurarsan ki bi kere ben düştüm o hataya bir sürü ayar yapman gerekki server düzgün çalışssın,

En mantıklısı Sadece Eset antivirüs Business Edition alman..

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 13/11/2009 13:04

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sistem şöyle exchange var ama sadece içeride kullanılması için ayrıca dışarıda barındırılan pop3 mailde kullanılıyor. Yani 2 hesap tanımlıyoruz. Asıl sorun aslında spam, spam için daha çok almayı düşünüyoruz. Bu durumda smart security alıp uğraşmakmı gerekiyor 😉

Gönderildi : 13/11/2009 13:13

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

bak benden tavsiye ama kesinlikle nod32 kullanma hayatımda gördümgüm en igren antivirus yazılımı hiç bir şeye yaramıyor bu yıl ben kaspersky geçirdim 100 çalışanlı en azından içim rahat çünkü virus gelmiyor

spyware firewal mail antivirus file antivirus web antivirus gibi modülleri var ve çok uygun fiyata aldım istersen sen bi dene

Gönderildi : 13/11/2009 13:16

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hımm peki bilgisayarları kasmıyor mu?

Gönderildi : 13/11/2009 13:41

(@Product1)
Gönderiler: 5
Active Member

GFI MailSecurity'i oneririm.

Gönderildi : 13/11/2009 13:55

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hem antivirus hem mail security mi?

Gönderildi : 13/11/2009 14:07

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Kaspersky Enterprise Space Security bu ürün yeterli olur mu? Ayrıca mail security almam gerekir mi acaba?

Gönderildi : 13/11/2009 18:17

(@sercancokyegit)
Reputable Member

Kaspersky Enterprise Space Security için de mail server mevcut Kaspersky Business Space Security de mail server yok ve daha önceki post da dediğim gibi pop3 ile değil exchange ile mail alıyorsanız  mail özelliğine gerek yok.Bu arada server sayınız kadar Kaspersky Anti-Virus for File-Server almayı unutmayın.

Gönderildi : 13/11/2009 18:30

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Anladım. Bende dc ve exch aynı makinada bu yüzden file server değilde mail server kurucam heralde ama dosyaların bir kısmıda o server da sıkıntı olmazmı acaba?

Gönderildi : 13/11/2009 18:49

(@sercancokyegit)
Reputable Member

Anladım. Bende dc ve exch aynı makinada bu yüzden file server değilde mail server kurucam heralde ama dosyaların bir kısmıda o server da sıkıntı olmazmı acaba?

hayır olmaz

Gönderildi : 13/11/2009 19:20

Paylaş: