Forum

Kaspersky 6.0Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky 6.0Servers Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@FerdiKilic)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Kaspersky 6.0 servers versiyonunda virüs programı kaldırılmaya çalışılırken ve makina daki virüslerden dolayı bozuldu.Kalsörün içinde birçok dosa kaldı.Unlocker gibi  programlar denemem rağmen avp.xe yi ve hatta içindeki hiç bir programı dosyayı silemedim.Sorun tamamen sanırım yetkilendirmeden kaynaklanıyor.Çünki kaspersky ın oldugu kalsöt içine yyeni bir kalsör oluşturabiliyorum ama silemiyorum.İzinlere baktığımda ise administrator full yetki fakat administratorun yetkilerini kaldırıp yeniden ful yetki fermeye çalıştığımda erişim engellendi hatası veriyor.Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.Bu işlemleri administrator hesabı ile yapıyorum sahipliğinide alamıyorum.Uzaktan bağlantı ile yapıyorum.Teşekkürler

Gönderildi : 02/10/2009 03:57

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Ferdi Kılıç,

Kaspersky remove toollarını kullanarak sistemden silme işlemini yapabilirsiniz.

1. Remove Tool

2. KIS/KAV Remove Tool

Gönderildi : 02/10/2009 12:19

(@FerdiKilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Remove tool ların hepsini denedim fakat bir sonuca ulşamadım.Avp.exe yi kapatamıyorum.Kaspersky ın içine bir klasör oluşturduğumda silemiyorum.Yetkilendirme ile alakalı oldugunu düşünüyorum.Fakat program files klasoru içindeki diğer dosyaların kaspersky hariç sahipliğini alabiliyorum.Üssten devredilen yetkileri kaspersky dan kaldıramıyorum.Bunun sebebinide avp.exe nin çalışıyor olmasına bağlıyorum.Kasperskyın tek bir servisi var açılıita iptal etmeme rağmen elim ile servisi durdurmama raümen avp.exe yi görev yçneticisinden kapatamıyorum.

teşekkütler.

Gönderildi : 02/10/2009 14:04

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Remove tool işlemini güvenli kip ortamında yapmalısınız. RDP ile sistemden KAV / KIS kaldıramazsınız.

Gönderildi : 02/10/2009 14:54

(@FerdiKilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rafet bey

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Sorumu sayenizde hallettim.Teşekürler

Gönderildi : 02/10/2009 20:29

Paylaş: