Forum

Kaspersky Admin kit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Admin kit 8.0 uninstall

18 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye
Konu başlatıcı

arkadaşlar yine başım kaspersky ile dertte 

sirketimizdeki kaspersky antivirus server uzerine admin kit 8.0 i kurdum ( upgrade eder diye dusundum 6.0 dan )

consola erisememeye basladım , daha sonra kaspersky admin kit i unistall etmeyi denedim snmp servisini baslatamadıgını soyleyip

uninstall islemini sonlanrıamadı bir turlu , proıgram files , programdata profile altindaki kaspersky ile ilgili klasorleri silip

ccleaner isimli programla regeristry i taratip buldugu keyleri sildim

makinayı restart ettigimde yeniden kurabilecegimi dusunmustum ama setup u calistirinca hala uninstall etmeye calisiyor ve unexpected error

deyip kurulumdan cıkıyor , server windows 2008 sp2 yuklu , bu durumda ne yapabilirim arkadaslar

cevaplar icin vakit ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 01/10/2009 18:53

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Ürün lisanslı ise firma ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Uninstall etmeden önce yedek almanızı öneriyormuş kaspersky.... Aşağıdaki forumlara bir bakabilirsiniz.(yolladığım link pek alakalı değil gibi ama..)

http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=120407

Gönderildi : 02/10/2009 02:47

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

Evet ürün lisanslı fakat hızlıca bir çözüm varmıdır acaba diye buraya sormuştum 

upgrade öncesi yedek almamak en büyük hatam elbette , ama upgrade ederken ayarlar kaybolmaz diye düşünmüştüm 

Gönderildi : 02/10/2009 11:42

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Vasfi Bey,

Kaspersky Adminkit 8 henüz beta ve dökümanlarında bu ürünü kurmadan önce mutlaka yedek alınmalı ve bir alt  versiyonun kaldırılması özellikle belirtilmiş. Bu tarz geçişlerde sıkıntı yaşamamak için mutlaka önceden sanal bir sistemde test etmek daha sağlıklı olacaktır.

Kaspersky Adminkit 8 için ürün lisansınız olsa bile destek alabileceğinizi pek sanmıyorum çünkü ürün beta durumda. Sizden öncelikle kaspersky remove toollar ile temizlik yapmanızı tavsiye edeceğim.Bununla birlikte servislerde kaspersky servislerini stoplamanız ve devre dışı bırakmalısınız. Daha sonra adminkit yeniden kurulum yapıp kaldırma işlemini tekrar normal yollar ile yaparsanız çözüme kavuşabilirsiniz.

Gönderildi : 02/10/2009 12:40

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

Kaspersky Admin Kit 8.0 beta degil kendi sitesinden product updates kısmından download edilebilir durumda

sorun kaspersky teknik ddestek sayesinde cozuldu

Gönderildi : 05/10/2009 18:21

(@rahmidilli)
Famed Member

Kaspersky Admin Kit 8.0 beta degil kendi sitesinden product updates kısmından download edilebilir durumda

sorun kaspersky teknik ddestek sayesinde cozuldu

Geçmiş olsun.

Sizden sonrakilerin de faydalanabilmesi, hızlıca sonuca ulaşabilmesi için paylaşabilirseniz güzel olur.

Gönderildi : 05/10/2009 18:53

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

C:\Program Files\InstallShield Installation Information\

bu path altindaki tum dosyalari sildiginde yeniden kurulabilir hale geldi 

Gönderildi : 14/10/2009 21:35

(@rahmidilli)
Famed Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 15/10/2009 00:12

(@ErhanArda)
Gönderiler: 2
New Member

Vasfi Bey,

Acaba Kasperskyden ve kurumsal anlamda desteğinden memnunmusunuz?

Teşekkürler

Gönderildi : 22/10/2009 20:24

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Erhan Bey,

Kaspersky Kurumsal tarafta yaşadığınız bir problem mi var acaba ? Çünkü kurumsal ürünlerde genellikle satıcı bayi ilgilenir ve gerekli sorunu hızlıca cevaplandırır. Bunun dışında Kaspersky destek mail sistemi veya telefon desteği ile de bu hizmet vermektedir.

Yaşadığınız bir sıkıntı var ise yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 23/10/2009 02:15

(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member

Bende iki lokasyondaki sunucularımı 8 versiyonuna geçirdim ve bir problem yaşamadım 🙂 Geçmiş olsun.

Gönderildi : 25/10/2009 00:19

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Merhabalar ,

15 gün önce Kaspersky 8.0 a geçirdim, gayet hızlı çalışıyor.Desteği soran arkadaşa Telefon destekleri yok (benim çalıştığım firma.Zaten birkaç firma mevcut) mail destekleri var hemn dönüş yapıyorlar 1 saat içinde, sorun çözme konusunda çok başarılı değiller, lakin şirketimde bulunan bilgisayarlara kurulumu yaptım 2 tane bulunan Win2000 pro pc nin usb girişlerini bloke etti (policy ayarlarından değil) USB ler aygıt yöneticisinde ünlem işaretli, çözüm için Kaspersky Destek i 4 gündür bekliyorum Rusya ile görüşüyorlar.. 

Gönderildi : 26/10/2009 03:19

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Can Bey,

Yukarda da belirttiğim gibi telefon desteğini genellikle ara bayiler vermekte. Mail sistemi ile yanıt hızlıca dönmektedir. Bunun dışında Win2000 Pro üzerinde yüklü kaspersky kaldırdığınızda USB girişleri normale dönüyor mu ? Servis Pack durumu nedir ? Son güncellemeleri OS üzerinde yaptınız mı ?

Bu sorulara yanıt verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 26/10/2009 14:36

(@CanYerli)
Estimable Member

Merhaba Rafet Hocam,

Evet Win2000 Pro üzerinde yüklü Admin Kit ve Kaspersky Antiviürüsü kaldırdığımda USB ler normale dönüyor.Service Pack 4 ve tüm güncellemelri yaptım.Kaspersky den sabah mail geldi, durumu yurtdışına mail atmışlar onlarda cevap bekliyorlar sonucu paylaşacağım..Sizi de dinlemek isterim.. 

Gönderildi : 26/10/2009 15:33

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Can Bey,

Mevcut Kaspersky ürünlerini kaldırıp sadece Kaspersky Antivirüsü (Admin Kit olmadan) kurup deneyebilir misiniz ? Birde Kaspersky Antivirüs (Workstation mu yoksa File Server mı kuruyorsunuz.) hangi versiyonunu kurduğunuzu da belirtirseniz sevinirim.

Son olarak Event id düşen hata raporlarınıda paylaşmanızı rica edeceğim.

Gönderildi : 26/10/2009 23:10

(@CanYerli)
Estimable Member

Merhaba Rafet Bey,

Kaspersky updatelerinden sorun düzeltilmiş.Win2000 e dün yükleme yaptım ve sorun çözüldü, halbuki KAspersky kaldırıp yeniden yükleme işlemini  işlemini geçen hafta denemiştim düzelmemişti.

Gönderildi : 30/10/2009 22:43

(@rafets-ayata)
Üye

Geçmiş olsun geri bilgidirim için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 31/10/2009 02:58

(@vasviuysal)
Üye
Konu başlatıcı

Vasfi Bey,

Acaba Kasperskyden ve kurumsal anlamda desteğinden memnunmusunuz?

Teşekkürler

evet ben memnunum zaten cok büyük sorunlar çıkmadı ama çıkan ufak tefek sorunlar için destek konusunda sıkıntı yaşamadım hiç 

kolay gelsin 

Gönderildi : 17/11/2009 16:31

Paylaş: