Haberler

Cloudflare DDoS Saldırısı Oranının Arttığını Açıkladı

İnternet siteleri için sunduğu altyapı ve güvenlik hizmetleriyle tanınan Cloudflare DDoS saldırısı sayısının son dönemde yüzde 175 oranında arttığını açıkladı.

Pek çok internet sitesinde altyapı ve güvenlik hizmeti için tercih edilen Cloudflare, “2021 için DDoS Saldırı Trendleri” isimli yeni bir rapor yayınladı. Yayımlanan raporda Cloudflare DDoS saldırısı oranının arttığını belirtti. Raporda Cloudflare 2021 yılının DDoS saldırısı anlamında kötü bir yıl olduğunu açıkladı.

Cloudflare DDoS Saldırısı Raporunda Rekor Artış

Kullanıcıların internet sitelerine erişimini engelleyen DDoS saldırıları hem kullanıcıları hem de siteleri zor durumda bırakıyor. Sitelerin DDoS saldırısına maruz kalmasını önlemek için çeşitli araçlar sunan Cloudflare bu hizmetiyle internet sitelerinin ilk başvurduğu şirketlerin başında geliyor. Şirket tarafından yayınlanan üç aylık raporda 2021 yılının son döneminde gerçekleşen saldırılar detaylandırılırken, yılın ilk yarısının özeti sunuluyor. 2021 yılı Cloudflare raporuna göre saldırılar bir önceki döneme göre yüzde 175 oranında artmış durumda.

Cloudflare DDoS Saldırısı

Dünya genelinde koronavirüs pandemisinin devam ettiği 2021 yılında siteler daha fazla saldırıya maruz kaldı. Raporda bu saldırıların özellikle kamu siteleri, eğitim kurumları, bankalar ve diğer temel hizmetleri sunan siteler üzerinde yoğunlaştığı görülüyor.

2021 yılının ikinci yarısıyla birlikte saldırıların sayısı daha da arttı ve bu artış 2021’in son aylarında Log4j2 güvenlik açığıyla birlikte daha da arttığı görülüyor. Bu artış 2021 yılının diğer raporlarına göre yüzde 29 oranında gerçekleşirken bir önceki yılın aynı dönemine göre rekor sayılabilecek yüzde 175 oranında artmış durumda. Cloudflare raporda ayrıca siteler için sunduğu bu hizmetlerin daha da geliştirileceğini ve tüm kullanıcılar için daha kolay bir kullanım sunulmasının hedeflendiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.