Haberler

Cisco, Veri İhlalini Kabul Etti

Cisco, Yanluowang fidye yazılımı çetesi tarafından saldırıya uğradığını kabul etti. Cisco, Mayıs ayında gerçekleşen saldırıda bazı verilerin çalındığını ancak yıkıcı sonuçlarının olmadığını belirtti.

Yapılan açıklamada;

11 Eylül 2022’den önce gerçekleşen saldırda çalındığı iddia edilen veriler daha önce bizim tarafımızda ifşa ettiğimiz veriler ile aynı. Cisco ürünleri veya hizmetleri, hassas müşteri verileri veya hassas çalışan bilgileri, fikri mülkiyet veya tedarik zinciri operasyonları dahil olmak üzere hiç bir veri ihlal edilmedi” dedi.

Cisco, saldırganların Ağustos ayında bir çalışanın VPN hesabını ele geçirmesinin ardından ağının Yanluowang fidye yazılımı tarafından ihlal edildiğini kabul etti.

Hacker 55 GB veri çaldığını iddia ediyor

Ancak saldırganlar aksini iddia etti . Yanluowang, 55 GB’lık binlerce dosyayı çaldıklarını ve önbelleğin sınıflandırılmış belgeler, teknik şemalar ve kaynak kodu içerdiğini söyledi. Şu an için hiç bir şey net olmasada olayın takipçisi olmaya ve sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.