Anasayfa » Çalıntı Fortnite Hesapları Hackerların Gelir Kapısı Oldu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Çalıntı Fortnite Hesapları Hackerların Gelir Kapısı Oldu

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirmiş ve dünyada en çok oyuncu kitlesine sahip oyunlardan birisi.

Bu kadar popüler olunca hackerlarında dikkatini çekiyor. Yayınlanan rapora göre hackerlar çaldıkları Fortnite hesaplarını satarak yıllık 1 milyon dolardan fazla para kazanıyorlar. Ayrıca oyun karaborsasına bakıldığında Fortnite hesapları en çok kazandıran hesaplardan birisi olduğu görülüyor.

Çalıntı hesapların değerleri kostümlere göre değişiyor. Örneğin hesap içerisinde “Recon Expert” kostümü varsa değeri 2.500 dolar civarına satılıyor.

Hesap kırma işleminin  brute force saldırısı ile yapıldığı aktarılırken, Epic Games’in bunu önlemek için ip bazı engelleme yapmaya çalıştığı ancak saldırganların “proxy rotation” yaparak saldırılara devam ettikleri açıklandı.

Raporda, hackerların oldukça profesyonel çalıştıkları, hesapları toplu halde sattıkları, idea politikaları, müşteri hizmetleri gibi bir çok birim kurdukları belirtildi. Hackerların bununlada yetinmeyip , Netflix , Disney + , HBO Max ve daha bir çoğu için sanal pazar kurdukları ortaya çıktı. Tüm bu bilgiler bir araya getirilince hackerların yıllık toplamda 300 milyon’dan fazla gelir elde ettikleri düşünülüyor.

Kaynak


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>