Haberler

Broadcom, VMware’i Satın Mı Alıyor ?

Broadcom, VMware’i satın almak için görüşmeler yapıyor. Yetkili olmayan bir kişi anlaşmanın henüz tam olarak netleşmediğini söyledi. VMware’in satın alınması, Broadcom bu anlaşma ile VMware’in pazar lideri Amazon Web Services ile ortak olduğu bulut bilişimde büyük bir varlık sağlayacak. Merkezi Singapur’da olan ancak merkezini San Jose, Kaliforniya’ya taşıyan Broadcom, daha önce bir çip şirketlerini satınmıştı. Ancak ABD çip üreticisi Qualcomm’u satın almak için yaptığı 117 milyar dolarlık anlaşma, Mart 2018’de Başkan Donald J. Trump tarafından ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle engellendiğinden, Broadcom hedeflerini değiştirdi. O yıl içinde yazılım şirketi CA Technologies’i 18,9 milyar dolara ve Symantec’in güvenlik bölümünü 2019’da 10.7 milyar dolara satın aldı.

Geçen Kasım ayında Dell Technologies’den ayrılan VMware, sanallaştırma pazarının lideri durumunda. VMware’in hissesi Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde yüzde 20 artarak şirkete yaklaşık 48 milyar dolar değer kazandırdı. Broadcom’un değeri ise hisseleri yüzde 4 düştü.

Kaynak: nytimes.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu güzel bilgilendirme için teşekkür ederim.Yazılarınızı hep takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.