Haberler

BBC, Mark Zuckerberg Belgeseli Çekeceğini Duyurdu!

Dönem dönem gündeme gelen ancak somut bir çalışma bulunmayan Mark Zuckerberg belgeseli için BBC tarih verdi. 3 bölümden oluşacak belgesel, Facebook’un yirminci kuruluş yılında yayınlanacak.

Mark Zuckerberg belgeseli

Facebook’un kurucusu, yeni ismiyle Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg. Şu sıralar ismi pek gündeme gelmese de yıllardır süregelen bir belgesel konusu var. Zuckerberg belgeselinin geçmişte Netflix tarafından çekileceği de iddia edilmişti ancak somut bir adım atılmadı. O beklenen somut adım global haber ve televizyon şirketi BBC’den geldi.

Mark Zuckerberg belgeseli 2024’te yayınlanacak

BBC, Mark Zuckerberg belgeseli ile ilgili bugün bir duyuru yayınladı. Duyurunun başlığında “Facebook’un 20. yıldönümü yaklaşırken, kurucusunun hikayesini anlatmak ve çalışmalarının dünya kültürü üzerindeki sismik etkisini değerlendirmek için daha iyi bir zaman olamazdı.” ifadelerine yer verildi. BBC’den yapılan açıklamaya göre Mark Zuckerberg’in hayatını ve Facebook’u kurmasıyla başlayan atılımlarını konu alan bir belgesel serisi çekilecek. 3 bölümden oluşacak olan belgesel serisi için Facebook’un yirminci yılı olan 2024 yılı seçildi.

Zuckerberg belgeseli ile birlikte bilinmeyen birçok hikaye de gün yüzüne çıkacak. Zuckerberg’in hayatı ile ilgili en merak edilen konu Facebook’un kuruluş hikayesi. Zira Harvard Üniversitesi’nde okuyan Winklevoss kardeşler, Facebook’un kendi projeleri olduğunu iddia edip Mark Zuckerberg’e dava açmışlardı. BBC, yaptığı duyuruda çekecekleri belgeselde Zuckerberg’in bu konuda da açıklamalar yapacağını belirtti.

BBC, bu belgesel için Mindhouse ismindeki yapım şirketi ile ortaklaşa çalışacak. Minhouse ekibinden Nancy Strang, belgeselle ilgili “sosyal medya devinin ve arkasındaki adamın olağanüstü hikayesini” inceleyeceklerini belirtiyor. BBC ise çekilecek olan belgesel serisinde “kilit oyunculara, şirket içinden tanıklıklara, kişisel dergilere ve nadir arşiv materyallerine” yer verileceğini belirtiyor.

Mark Zuckerberg belgeseline ilişkin BBC duyurusunun tamamına linke tıklayarak erişebilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM EDİN

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu