Microsoft Azure

Azure Stack HCI’ı Azure’a Kaydetme

Merhaba, Azure Stack HCI kurulumu sonrası yapılması gereken ilk işlemlerden birisi Azure’a register işlemleridir. Bu makalede bu işlemlerin nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Bu işlem için ilk olarak bir Azure hesabına ihtiyacınız var.

İlk olarak Windows Admin Center üzerinden hci cluster’a tıklıyorum ve “Register with Azure“‘a tıklıyorum.

Bu aşamada register işlemleri için bir Azure bölgesi seçmemi istiyor ve code’u kopyalamamı belirtiyor.

Copy” dedikten sonra yeni bir web sayfası açılarak beni Azure portal sayfasına yönlendiriyor. Portal bilgilerimi giriyorum.

Bu işlemin ardından işemlemin tamalandığını ve sayfayı kapatabileceğimiz ile ilgili bir sayfa geliyor ve bu sayfayı kapatıyoruz.

Yeniden WAC’a dönüyoruz ve bu sefer’de Azure üzerinde yeni bir tenant oluşturuyoruz. ( İsterseniz bu işlemi Azure Portal üzerinde yapıp yada mevcutta bulunan bir tenant varsa “Use exisiting”‘e tıklayarak seçebilirsiniz. )

İşlemlerim arıdan register işlemi tamamlanıyor.

Azure Portal üzerinden kontrol ettiğimizde cluster ve node’larımızın geldiğini görüyoruz.

Fadyalı olmasını dilerim, keyifli okumalar.

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu