Haberler

Aselsan’dan Yerli Konferans Sistemi “BİZBİZE”

Dünyayı sarsan pandemi sonrası tüm dünya adeta evine çekildi. Şirketler uzaktan çalışmaya eğitim öğretim uzaktan yapılmaya başlandı.

Bu süreçte konferans yazılımları her geçen gün popülerliklerini arttırdı dijital dünyanın gündem maddesi oldu. Zoom, Microsoft Teams, Cisco Webex gibi yazılımların bu kategoride ipi göğüsledi.

Bu duruma Aselsan kayıtsız kalmadı ve Türk Mühendisleri tarafından yerli kaynaklar ile üretilen ilk konferans yazılımını ürettiğini açıkladı.

Uygulama Türkiye ve küresel pazar olmak üzere iki farklı isim ile piyasada olacak. Türkiye’deki ismi “BizBize” küresel pazarda ise “XperMeet”

Aselsan iştiraki BİTES tarafından geliştiren uygulama dünya devlerine kafa tutmaya hazırlanıyor. Uygulamanın özelliklerine bakıldığında uçtan uca şifreleme, kolay kullanım gibi özellikleri öne çıkıyor.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, uygulamaya ilişkin, “İcra Kurulu toplantımızı iştirakimiz olan BİTES’in geliştirdiği BizBize programını intranete yükleyerek yaptık. Kesintisiz, kullanışlı ve gayet hoşumuza gitti. Tebrik ediyoruz.” dedi.

Uluslararası pazardaki ismiyle XperMeet, yarın gerçekleştirilecek “Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay’ın Geleceği” konulu çevrimiçi video konferans etkinliği SEDEC Talks’ta uluslararası bir sınav da verecek.

Airbus, SpaceX, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Leonardo ve AQST gibi sektörün önde gelen yerli ve yabancı oyuncularının, genel müdür ve genel müdür yardımcısı seviyesinde temsilcilerinin katılımlarıyla BİTES’in geliştirdiği yerli video konferans yazılımı üzerinden düzenlenecek etkinlikte, Amerika, Avrupa ve Asya kıtasından katılımcılar yer alacak.

42 ülkeye bilgilendirme yapılan SEDEC etkinliği, XperMeet markasının uluslararası pazarlara tanıtılması açısından önemli bir fırsat sunacak.

Yurtdışına Bağımlılık Azalacak

Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere üniversiteler ve kritik kamu kuruluşlarında kullanılması planlanan uygulama ile dışa bağımlılık azaltılacak pandemi gibi afetlerde iletişim artık “BizBize” ile sağlanacak.

Haziran ayında mobil uygulaması gelmesi beklenen uygulama özellikle Türkiye’de kamu kurum ve üniversiteler başta olmak üzere ilgi görmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.