Anasayfa » Apple Patronu Tim Cook Milyarderler Kulübüne Katıldı

Share This Post

Haberler

Apple Patronu Tim Cook Milyarderler Kulübüne Katıldı

Apple CEO’su Tim Cook, firması yükselmeye devam ederken aynı zamanda milyarderler kulübüne katıldı. Apple’ın piyasa değeri, güçlü sonuçlarla birlikte yükselişe geçti. Cook, doğrudan 847.969 hisseye sahip ve geçen yıl fazladan 125 milyon dolar kazandı. Geçen hafta, Facebook patronu Zuckerberg’in servetinin de 100 milyar dolara ulaştığını görmüştük.

Apple, Facebook ve Amazon gibi firmaların Covid19 süresince kar miktarlarını arttırdığı da görünüyor. Silikon vadisi merkezli Apple, şimdi 2 trilyon dolar değerinde şirket olmaya koşuyor.

Tim Cook, Apple’ı yaklaşık 2 yıl önce kurucu Steve Jobs’tan devraldı.  Milyarderler statüsü, sahip olunan hisseler ve ödenen tazminatlara dayanıyor ve Bloomberg Milyarderler Endeksi tarafından hesaplanıyor.

Hepimizin tanıdığı Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Elon Musk gibi isimler, servetlerini kurdukları şirketlerdeki büyük hisselerden elde etti. Buna karşılık olarak, Tim Cook’un Apple’daki payı yaklaşık %0.02 olarak biliniyor.


Kaynak

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>